Учні Канівської школи №1 - експерти із… фінансової грамотності


Повернутись

Другий рік поспіль у листопаді в Каневі стартує конкурс знавців фінансової грамотності. Цей цікавий навчальний курс з 2011-го року вивчається в двох загальноосвітніх школах міста: №1 і № 4.

Цього року команди «Залізний Банк» (ЗОШ №1) та «Вектор успіху» (ЗОШ № 4) брали участь у І-у регіональному турнірі юних знавців курсу «Фінансова грамотність», організаторами якого стали Черкаський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» та комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Також підтримку в проведенні турніру надали: ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АБ «Укргазбанк».

1 грудня ц.р. завершився заочний тур конкурсу. Журі турніру оцінили змагання у двобої між командами-учасницями за надісланими відеороликами-візитівками команди та презентацією завдання, отриманого під час жеребкування.

До півфіналу та власне фіналу ввійшли 7 команд (із 22 заявлених у заочному турі), що отримали найвищу рейтингову оцінку серед переможців двобою. Серед них – і команда «Залізний Банк» (ЗОШ № 1, керівник - вчителька географії, економіки та фінансової грамотності Оксана Володимирівна Стасюк), яка набравши 167,36 балів, посіла третє місце.

Півфінальні та фінальні змагання проходили на базі Черкаського університету банківської справи. Учасники міркували над такими питаннями: чи варто створювати пенсійні накопичення додатково до державної пенсії; іноземні банки в Україні: загроза чи додаткові переваги; як відновити та підвищити довіру населення до банківської системи України; як визначити оптимальний рівень оподаткування; чи потрібно планувати та контролювати бюджет сім`ї; чи замінять банки штучний інтелект та блокчейн та інші.

Змагання видалися справді запеклими, а дебати - цікавими. Ось що згадують учасники конкурсу та очевидці подій:

- Коли я їхав на турнір з фінансової грамотності, не очікував, що це буде так по-справжньому… Це було вражаюче!, - зізнається Денис Гончарук.

- Декілька безсонних ночей, намагання висвітлити кілька складних тем в 5-хвилинній доповіді, спроба зробити серйозне відео з веселим настроєм... Все дало свої результати, - розповідає Ірина Ходневич.

- Коли нам повідомили, що ми на третьому місці в заочному етапі конкурсу я не могла в це повірити! Це прекрасний досвід і незабутні враження. Було цікаво спостерігати за всіма учасниками, за їхніми міркуваннями та відповідями… Цей захід допоміг мені краще осягнути тонкощі ведення наукової дискусії. Я впевнена, що це стане в нагоді у студентському житті, - ділиться Юлія Жежерун.

- Кожен з нашої команди намагався зробити все для найкращого результату. Спочатку було важко, але крок за кроком ми все більше й більше відчували себе командою. Хоча ми і не вибороли перше місце, я все одно радий, що взяв участь в цьому турнірі та отримав неоціненний досвід ведення наукової дискусії, побачив рівень підготовки інших учасників. Все пізнається у порівнянні. Аналізуючи свої сильні і слабкі сторони, врешті-решт, розумієш, що можна було зробити краще, - аналізує Костянтин Перевертайло.

Уболівальники команд також захоплені від дійства, що відбулося.

- Це було щось надзвичайне! Учасники, яким по 15-16 років, порушували серйозні теми зовсім не по-дитячому. Вони відстоювали свої думки, вели дискусії, давали відповіді на складні життєві питання. Особисто мені конкурс дуже сподобався, - ділиться враженнями Владислав Панченко.

Команда «Залізний Банк» Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка привезла у свій навчальний заклад диплом ІІІ-го ступеня. Окрім дипломів, учасники турніру отримали цінні подарунки та грошові премії від спонсорів заходу.

Інформує відділ освіти

  Друк статті