«Обережно, тонкий лід!» - інформує відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

З настанням холодів, водоймища міста починають покриватися тонким льодом. Але він ще не може витримати людину, тому знаходитися на ньому небезпечно.
За статистикою у 2016 році на водоймах області загинуло 44 особи, з них одна дитина. Кількість загиблих в 2017 році - 50 осіб, серед них дві дитини, по місту Каневу загинула одна дитина (2002 року народження під час купання біля приплаву КП «Авто-ріки).
Основна причина трагедії – особисте нехтування правил безпеки, недооцінка реальної загрози, та порушення правил поведінки на воді.
Щоб запобігти нещасному випадку, пов’язаному з загибеллю людей на водних об’єктах, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому звертається до населення міста з проханням обмежитися у виході на лід, який ще не зміцнів.
Особливу увагу слід звернути на дітей, не дозволяючи їм самостійно виходити і переходити річку, проводити ігри на льоду та катання на ковзанах.
Рибалки-любителі, виконуйте елементарні правила поведінки під час виходу на лід порибалити. Не підходьте до вимоїн, не збирайтеся у великій кількості в одному місці, подавайте при необхідності, всебічну допомогу потерпілим.
Якщо ж біда все-таки сталася і людина провалилася під лід, пам’ятайте:
  • до місця пролому не підходьте, а наближайтеся лежачи, повзком.
  • штовхайте поперед себе дошку, частину дерев’яної огорожі або палицю і подавайте постраждалому за 3-5 метрів від пролому.
  • тягніть людину на берег або на міцний лід.
  • якщо самі потрапили в біду, негайно кличте на допомогу, намагайтеся зберігати спокій.
  • спробуйте опертися грудьми на крижину і обережно просуватися вперед до безпечного місця.
  • не можна збиратися на тонкому льоду великими групами, знаходитися поблизу ополонки.
  • небезпечно з’їжджати на лижах, санках з крутих берегів на лід в незнайомих місцях.
  • ТЕЛЕФОН ПОРЯТУНКУ -101
ГРОМАДЯНИ, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ І УВАЖНІ!
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ, ЗАПОБІГАЙТЕ НЕЩАСНИМ ВИПАДКАМ!

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та
цивільного захисту населення міськвиконкому І.В.Диренко