Центр допомоги учасникам АТО працює над вирішенням земельних питань захисників


Повернутись

У середу, 28 лютого ц.р., відбулося перше засідання Центру надання допомоги учасникам АТО в оновленому складі.

Нагадаємо, у лютому ц.р. члени виконавчого комітету затвердили новий склад Центру до якого, зокрема, ввійшли: голова ГО «Канівська спілка учасників АТО «Нескорені» Є.Степаненко; активіст міста Канів С.Пахомова; військовий комісар Канівського ОМВК Віталій Орел; учасник АТО П.Васильєв; військовий капелан В.Червонніков; голова ГО «Канівська міськрайонна спілка АТО» Т.Паращак; волонтер О.Журавель, депутат Черкаської обласної ради В.Чміль; головний лікар Канівської ЦРЛ В.Шапошник; депутат Канівської міської ради Ю.Підгайний та інші. Голова Центру – Олег Вовченко.

Цього разу люди, які опікуються питаннями атовців, обговорювали питання надання учасникам АТО земельних ділянок; можливість вирішення житлового питання атовців за рахунок вивільнення приміщень, які здаються в оренду; покращення роботи соціальних служб із сім’ями військовозобов’язаних та інші.

Начальник відділу комунального майна та земельних ресурсів Наталія Єфіменко повідомила, що задля вирішення питання надання учасникам АТО земельних ділянок було проведено інвентаризацію земель по вулицях Монастирок і Дружби Народів. Більшість земельних ділянок пропонувалися учасникам АТО та учасникам бойових дій, які можуть отримати їх у приватну власність.

Пропонуються земельні ділянки відповідно до сформованої черги. Починаючи з кінця 2014 року до виконавчого комітету Канівської міської ради надходять заяви від осіб, які брали участь у антитерористичній операції та отримали посвідчення учасників бойових дій, а також від осіб, які безпосередньо на даний час беруть участь у проведенні АТО щодо отримання земельних ділянок у м. Каневі для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Вищезазначені заяви проходили реєстрацію через виконавчий комітет Канівської міської ради та центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Канівської міської ради. Так, з 2014-го року всі заяви учасників АТО зберігаються у відділі коммайна.  На сьогодні це 156 заяв.

- По вулиці Дружби Народів завдяки проведеній інвентаризації ми отримали 10 земельних ділянок. Цікавляться ними і звичайні жителі Канева, але першочергове право на них мають учасники АТО. Поки що зафіксовано лише один випадок, що атовець відмовився від земельної ділянки. Решта – погоджуються, - інформувала Н.Єфіменко.

Також за словами начальника відділу комунального майна та земельних ресурсів проведення інвентаризації по Каневу продовжуватиметься.

Торкнулися присутні й питання так званих «Дніпрових садів» (земельної ділянки, площею 6,5 га, що розташована на лівому березі Дніпра). Утім, за словами Наталії Єфіменко ті землі наразі мають інше призначення, а саме – для колективного садівництва. Відтак, будівництво там заборонено.

Вишукували учасники зустрічі й інші можливі земельні ділянки для інвентаризації та подальшого виділення їх учасникам АТО. Зокрема, зацікавили землі в Костянці, що в бік Литвинця.

- Це землі запасу і розпоряджається ними обласний Держгеокадастр. Тому щодо цих земель варто звертатися безпосередньо до них, - пояснила керівник відділу коммайна.

Ю.Паньковецький запропонував звернутися до Держгеокадастру рішенням сесії.

Разом з тим, як зауважив депутат міської ради Вадим Туливітер не можна всі виявлені земельні ділянки віддавати тільки учасникам АТО.

- При всій до них повазі і першочерговому праві відповідно до законодавства, але не варто забувати, що в нас є й інші жителі. У Каневі також є чорнобильці, афганці та інші категорії, які також претендують на земельні ділянки, а їх обмаль, - наголосив депутат. - Така ситуація не тільки в Каневі, а в кожному населеному пункті. Держава ухвалила закон про пільги для учасників АТО, але повинна «включатись» і допомагати органам місцевого самоврядування їх вирішувати.

Порушили присутні й питання робити соціальних служб, які опікуються учасниками АТО. Директор центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді Валентина Яворська поінформувала учасників засідання, що послуги надаються всім сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі, й сім’ям атовців.

- Ми з усіма підтримуємо зв’язки - ЦНАП, лікарня, Центр допомоги, волонтери… В разі виявлення проблеми допомагаємо. Так, останні півроку одна особа була під нашим супроводом, тобто півроку проходила курс психологічної допомоги, - говорить В.Яворська. - Плануємо продовжувати роботу в цьому напрямі, зокрема, цього року працюватимемо з дружинами учасників АТО. Також проводимо відповідну роботу з дітьми – як учасників АТО, так і переселенців.

Разом з тим В.Яворська зауважила, що допомогу не можна нав’язати, Людина сама повинна усвідомити, що потребує допомоги і звернутися.

Слово взяв військовий капелан Володимир Червонніков. Він наголосив, що солдат ніколи не піде за допомогою до чужого. Він довіряє тільки своїм.

Саме для цього, зокрема, у нас і сформовані спілки учасників АТО. Ми самі повинні «моніторити» й сигналізувати спеціалістам про виявлені проблеми.

  Друк статті