«Єднаймося для подолання туберкульозу!», - закликають медики


Повернутись

24 березня 2018 року Україна та увесь світ відзначають Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом.

В цьому році він проходить під ініційованим Всесвітньою організацією охорони здоров'я гаслом «Єднаймося для подолання туберкульозу». 136 років тому, тобто 1882 року, у цей день німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу. 

Метою Всесвітнього дня є поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

В Канівському районі в 2017 році вперше захворіло на туберкульоз 26 осіб (в 2016 та 2015 роках – 24 та 23 особи відповідно). На обліку знаходиться 366 дорослих, 13 дітей та 4 підлітки.

Туберкульоз – соціальна хвороба, яка значною мірою залежить від наших умов і способу життя. Проживання в незадовільних житлово-побутових умовах, неповноцінне харчування, наявність шкідливих звичок, ВІЛ-інфекції та хронічних захворювань (хронічні захворювання легень, цукровий діабет та ін.) – лише невелика частина факторів, що сприяють захворюванню.

Першими проявами туберкульозу є: кашель, що триває більше 2-3 тижнів, довготривале підвищення температури тіла без очевидних причин, раптове схуднення, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість, особливо вночі.

На сьогодні найефективнішим способом профілактики туберкульозу є вакцинація та ревакцинація вакциною БЦЖ у дитячому віці. Для раннього виявлення захворювання потрібно щороку виконувати пробу Манту дітям до 14 років, а усім іншим – проходити флюорографічне обстеження 1 раз на рік.

Шановні жителі Канева й Канівського району! Щорічно проходьте флюорографічне обстеження та вчасно звертайтесь до лікаря при наявності вищезгаданих симптомів. Батьки, не відмовляйтесь від щеплень і проведення проби Манту – це допоможе зберегти здоров'я ваших дітей.

За порадою і консультацією звертайтесь до лікаря-фтизіатра. Протитуберкульозний кабінет працює щоденно з 8:00 до 16:00 крім вихідних і святкових днів.

Інформує лікар-фтизіатр Канівської ЦРЛ Віктор Дубик

  Друк статті