Стартувала кампанія укладання договорів із сімейними лікарями


Повернутись

З понеділка, 2 квітня ц.р., в Каневі як і в усій Україні загалом стартувала приписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Як власне проходитиме кампанія та які ще нововведення чекають українців в ході впровадження медичної реформи пояснювали керівники канівських медичних закладів – Валентина Андрон і Віра Шапошник.

Відтепер, за словами медиків, прив’язка до територіальних дільниць скасовується. Тобто кожна людина може обрати для себе будь-якого лікаря незалежно від місця проживання чи дільниці.

- Кошти будуть перераховуватися безпосередньо в той заклад, де людина отримуватиме медичні послуги, тобто «ходитимуть» за пацієнтом, - пояснює головний лікар Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Андрон.  

Утім, насамперед з лікарем треба укласти договір-декларацію. Для цього необхідно перевірити, чи медичний заклад підключений до системи «Електронне здоров’я». Про це можна запитати в самого лікаря, у керівництва медзакладу чи дізнатися на сайті Національної електронної системи охорони здоров’я eHealth.

- Канівський центр ПМСД підключений до цієї системи. Про це свідчать і спеціальні наліпки в закладі, - зауважує В.Андрон. - Також треба обрати лікаря, в якого ви хочете обслуговуватися. Із переліком усіх наших лікарів та короткою інформацією про них можна ознайомитися в газеті «Дніпрова Зірка» (випуск від 29 березня ц.р.) і на сторінці Центру ПМСД в мережі Фейсбук. Найближчим часом відповідна інформація буде оприлюднена в інших засобах масової інформації. Також ознайомитися із переліком лікарів можна безпосередньо в лікарні.

Визначившись, необхідно прийти в лікувальний заклад з паспортом, ідентифікаційним кодом і мобільним телефоном (а щоб підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, треба мати свідоцтво про народження дитини) на прийом до обраного лікаря і висловити своє бажання укласти договір-декларацію, надавши відповідні документи. Працівник медзакладу вводить дані пацієнта в електронну систему. На мобільний телефон пацієнта надійде СМС з кодом, який треба повідомити медпрацівнику.

З електронної системи медпрацівник роздруковує два екземпляри заповненої декларації і завдання пацієнта – перевірити, чи усі дані вірні. В обох примірниках вони мають бути однакові. Якщо все правильно, пацієнт підписує обидві декларації: один примірник залишає собі, інший - в лікаря. Потому медпрацівник закладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію і відправляє її в систему «Електронне здоров‘я». Усе, пацієнт офіційно підтвердив вибір свого лікаря.

Як повідомили медики, кінцевого терміну підписання декларацій немає. Тобто бігти стрімголов і одразу підписувати договір не потрібно. Однак і затягувати навмисне справу не варто, адже кількість пацієнтів, яку може набрати кожен лікар, обмежена.

- Сімейний лікар обслуговуватиме максимум 1800 пацієнтів, терапевт – 2000, педіатр – 900. Тож, якщо прийдете надто пізно, а обраний вами лікар вже підписав декларації з такою кількістю пацієнтів, він має право відмовити пацієнту, - пояснює Валентина Рафаїлівна. - Сьогодні вже є перші канівці, які уклали декларації з лікарем.

Разом з тим, якщо з часом людина виявить бажання змінити лікаря незалежно від причин і обставин, то зможе це реалізувати, підписавши декларацію з новим обраним лікарем.  

Люди побоюються,, чи не призведуть нововведення до скорочення медиків у канівських лікувальних закладах.

- Цього року кількість лікарів не зменшуватиметься. Утім, через рік, вже матимемо якусь узагальнену картину, статистику, скільки осіб обслуговує той чи інший лікар, - пояснили лікарі.

Цікавилися присутні й імовірними тарифами на послуги вузькопрофільних спеціалістів, адже такий «прайс» вже давно гуляє інтернетом. Утім, медики запевнили, що станом на сьогодні жодних тарифів немає і до 2020 року не передбачається.

- Наразі реформа стосується лише первинної ланки медицини. Це, зокрема, ФАПи, амбулаторії, медичні пункти… Про вузькопрофільних спеціалістів на кшталт хірургів, травматологів, окулістів тощо (вторинної ланки) до 2020 року не йдеться, - пояснила головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник. - Окрім того, у разі раптового погіршення здоров’я, надзвичайного випадку ви отримуєте невідкладну медичну допомогу, яка також є безкоштовною в будь-якому лікувальному закладі.

  Друк статті