Міський голова: Ситуація із безпритульними собаками загострюється і мене це не влаштовує


Повернутись

Депутати занепокоєні ситуацією із агресією безпритульних собак. Про це та інше йшлося на засіданні сесії Канівської міської ради 29 березня ц.р. в ході обговорення Програми економічного і соціального розвитку міста Канева за 2017 рік.

Депутати заслухали та взяли до відома звіт про виконання відповідної програми. Утім, в ході обговорення порушили проблему із безпритульними собаками в місті.

Так, у звіті, зокрема, вказано, що в 2017 році в Каневі було проведено для Черкаської області безпреценденті заходи по контролю чисельності безпритульних тварин, а саме залучено два міжнародних проекти та виділені власні кошти, завдяки яким стерилізовано та вакциновано 189 безпритульних собак.

Разом з тим депутат Юрій Гамалій зауважив, що не зважаючи на безпрецедентність статистика Канівської ЦРЛ свідчить про зворотнє, оскільки в 2016 році було зареєстровано 30 випадків укусів безпритульними собаками, а в 2017 році - 62.

- Або відповідна програма не діє, або треба ще щось, - сказав депутат.

Міський голова погодився, що звернень про агресію собак дійсно багато. Надходять вони й до виконавчого комітету міської ради.

- Канів в питаннях стерилізації, дійсно, був попереду всіх. Утім, питання з порядку денного не знімається. Далебі, останнім часом воно загострюється. Собаки, навіть стерилізовані і «чіповані», збираються в зграї і проявляють агресію, заходять на територію дитсадків, шкіл… Мене також ця ситуація не влаштовує. Що будемо робити? Будемо радитися з фахівцями, запрошувати їх до нас, консультуватися… Адже як би важко не було ми мусимо дотримуватися Закону України про гуманне поводження з тваринами, - відповів І.Ренькас.

  Друк статті