Канівський центр ПМСД: обираємо собі сімейного лікаря


Повернутись

З 2 квітня ц.р. в Україні стартувала приписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в рамках якої кожна людина сама обирає для себе сімейного лікаря, в якого буде обслуговуватись, незалежно від місця проживання чи дільниці.

Для того, щоб обрати лікаря в Каневі ознайомлюємо із переліком усіх лікарів Канівського первинного центру медико-санітарної допомоги та короткою інформацією про них.

 

Визначившись, необхідно прийти в лікувальний заклад з паспортом, ідентифікаційним кодом і мобільним телефоном (а щоб підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, треба мати свідоцтво про народження дитини) на прийом до обраного лікаря і висловити своє бажання укласти договір-декларацію, надавши відповідні документи. Працівник медзакладу вводить дані пацієнта в електронну систему. На мобільний телефон пацієнта надійде СМС з кодом, який треба повідомити медпрацівнику.

З електронної системи медпрацівник роздруковує два екземпляри заповненої декларації і завдання пацієнта – перевірити, чи усі дані правильні. В обох примірниках вони мають бути однакові. Якщо все правильно, пацієнт підписуєте дві декларації: один примірник залишає собі, інший залишається в лікаря.

Потому медпрацівник закладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію і відправляє її в систему «Електронне здоров‘я». Усе, пацієнт офіційно підтвердив вибір свого лікаря.

Як повідомили медики, кінцевого терміну підписання декларацій немає. Тобто бігти стрімголов і одразу підписувати договір не потрібно, однак і затягувати навмисне справу не варто. Адже кількість пацієнтів, яку може набрати кожен лікар, обмежена. Сімейний лікар обслуговуватиме максимум 1800 пацієнтів, терапевт – 2000, педіатр – 900. Тож якщо прийдете надто пізно, а лікар вже підпише декларації з такою кількістю пацієнтів, він, як твердить МОЗ, має право відмовити пацієнту.

  Друк статті