Канівський відділ ДРАЦСу інформує, що довідки про сімейний стан в Україні не видає


Повернутись

Виникла необхідність в оформленні довідки про сімейний стан в Україні? Багато громадян звертаються до Канівського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ для оформлення даної довідки. Але, органи ДРАЦС в Україні, ще з 2007 року не видають такі довідки.

Після того, як вступили в силу нові законодавчі акти, які скасували обов'язкову реєстрацію шлюбу за місцем прописки, довідку про сімейний стан в Україні - також скасували. Пояснюється тим, що в зв'язку з прийняттям нових законів, органи ДРАЦС втратили можливість відстежувати реєстрацію шлюбу і відповідно володіти достовірною інформацією про сімейний стан громадян.
Найпоширеніший випадок, в потребі оформлення такого документа, пов'язаний з оформленням шлюбу закордоном. Звертаючись у відповідне відомство, громадяни запитують перелік документів для оформлення шлюбу з іноземцем або з іноземкою. В отриманому переліку, одним з документів для оформлення шлюбу, є довідка, яка підтверджує факт того, що майбутній наречений або наречена на поточний момент не перебуває в шлюбі.
Отже, на сьогоднішній день, є один документ, який замінить довідку - це нотаріальна заява про сімейний стан в Україні. Заява оформлюється у будь-якого нотаріуса, який здійснює свою діяльність на території України.  
Застосовується три варіації такої заяви: 
- Коли підтверджується факт того, що заявник в шлюбі не перебуває і ніколи не перебував;
- Коли підтверджується факт того, що заявник на момент оформлення заяви, в шлюбі не перебуває, так як попередній шлюб був розірваний;
- Коли підтверджується факт того, що на момент оформлення заяви, заявник є вдівцем (вдовою) і в шлюбі не перебуває.
Заява будь-якої варіації замінить довідку про сімейний стан в Україні. Потрібно всього лише обрати шаблон заяви, який відповідає життєвим обставинам заявника. Заява оформлюється на офіційному бланку суворої звітності, з відповідною голограмою і водяними знаками.
Деяким громадянам, замість заяви, може знадобитися Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про підтвердження дошлюбного прізвища.
Якщо, людина перебуває на території України, оформити Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про підтвердження дошлюбного прізвища можна звернувшись до територіальних органів ДРАЦС. Також, можна звернутися до Канівського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області.
Увага!
Недостатньо просто витребувати документ в Україні для подальшого його використання (в первісному вигляді) на території іншої країни. Будь-які українські документи, як би їх не називали: "довідка про шлюб в Україні", Витяг з ДРАЦСГ у, "довідка не заміжжя в Україні", "довідка або заява про сімейний стан в Україні" або інші, необхідно привести у відповідність (легалізувати) для використання за кордоном.
Наприклад, для країни, яка підписала з Україною двосторонню угоду про правову допомогу в цивільних справах (далі "угода"), потрібно як мінімум перекласти документ на мову даної країни і нотаріально засвідчити переклад. Якщо між країною, в якій планується використовувати документ, і Україною, немає оформленої угоди, але така країна є учасницею "Гаазької конвенції" (далі "конвенція"), в такому випадку необхідно на документ проставити штамп "апостиль", перекласти його на потрібну іноземну мову і засвідчити переклад у нотаріуса. Якщо, між Україною та будь-якою іншою країною немає оформленої угоди, та інша країна не є учасницею конвенції, необхідно проводити консульську легалізацію документа.
Інформує: Канівський міськрайонний відділ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області 
  Друк статті