Прес-конференція: чому в Каневі важко оформити український і закордонний паспорти?


Повернутись

У понеділок, 16 квітня ц.р., в кабінеті Канівського міського голови Ігоря Ренькаса відбулась прес-конференція з питань роботи місцевого сектора УДМС. Насамперед журналісти цікавились, чому в Каневі важко оформити паспорти?

За словами керівника Канівського районного сектору УДМС Віктора Заболотських, причина – бракує працівників.

- На сьогодні ми маємо лише одну працюючу установку спеціального обладнання на оформлення закордонного і українського (картки-ID) паспортів. Обладнання потрібне не тільки для прийняття документів, а й під час їх видачі, оскільки тоді так само скануються відбитки пальців. Тому за один день обслуговуємо лише до 15 осіб, - говорить завідувач сектора. - Нещодавно ми отримали ще одне обладнання, але на ній просто нікому працювати. У секторі всього два спеціаліста і керівник. Я постійно порушую це питання, нам пообіцяли, що добавлять штатну одиницю. Чекаємо.

Загалом з квітня 2017 року в Канівському секторі УДМС було оформлено 1338 закордонних паспортів і 1029 карток-ID.

Журналісти цікавились, чому ж в інших районах Черкащини справи складаються інакше, і канівці подеколи навіть їдуть в Золотоношу та Драбів, аби оформити закордонний паспорт там? 

- В Золотоноші для прикладу місто з районом разом складають понад 70 тис. осіб. Відтак, у них працює 6 спеціалістів (плюс керівник) і 3 установки обладнання. Звичайно, там такого навантаження немає, - говорить Віктор Заболотських. - Утім, якщо закордонний паспорт можна оформити в будь-якому відділі України, то картки-ID – лише за місцем реєстрації. Через наплив людей і створені черги діти не можуть оформити український паспорт, а відтак отримати атестат, пройти ЗНО...

Для вирішення проблеми спеціаліст ЦНАПу наразі працює в секторі УДМС. Утім, і це значно ситуацію не покращує.

- Ми також від імені сесії Канівської міської ради звертаємося в область, Київ щодо ситуації, яка сталася. Сподіваємося, що найближчим часом Каневу виділять ще бодай одну одиницю і зможе запрацювати другий комплекс для виготовлення паспортів, що зніме навантаження для громади, - підсумував міський голова Ігор Ренькас. – Водночас озвучувалася ідея придбати ЦНАПу установку для оформлення паспортів. Але коштує вона близько 300 тис.грн. Це треба було враховувати при формуванні бюджету.

  Друк статті