Канівці підтримали ініціативу присвоєння Миколі Кобелякському звання «Почесний громадянин міста Канів»


Повернутись

Своє слово з цього приводу громада міста мала змогу висловити в ході громадських слухань, що проходили в залі засідань будинку рад у суботу, 28 квітня ц.р.

Микола Кобелякський – людина добре знана й шанована в нашому місті. Майстер спорту, заслужений тренер з гирьового спорту, багаторазовий чемпіон і призер всеукраїнських і всесоюзних змагань з гирьового спорту. Плідно займається тренерською діяльністю.

- Із пропозицією присвоїти Миколі Кобелякському звання «Почесний громадянин м.Канів» до виконавчого комітету Канівської міської ради звернулася Федерація гирьового спорту України, - повідомив головуючий громадських слухань, в.о.керуючого справами виконкому Володимир Святелик.

«Кобелякський М.О. є одним з фундаторів гирьового спорту України. За роки своєї тренерської діяльності підготував 29 майстрів гирьового спорту. За підготовку спортсменів високого класу з 1979 по 1984 роки М.Кобелякський був визнаний кращим тренером України з гирьового спорту. Він зробив значний особистий внесок у відродження та популяризацію українських національних традицій серед населення м.Канева і України.

Незважаючи на поважний вік Микола Олександрович і понині бере активну участь у розвитку ветеранського руху спортсменів гирьового спорту України. Є багаторазовим чемпіоном світу з гирьового спорту серед ветеранів за версією Міжнародної конфедерації майстрів гирьового спорту, проводить велику роботу з популяризації гирьового спорту, своїм прикладом залучає молодь до здорового способу життя», - йдеться у зверненні.

- 20 березня ц.р. відбулося засідання комісії виконавчого комітету міської ради з питань нагород та присвоєння почесних звань, в ході якого члени комісії розглянули питання присвоєння Миколі Крбелякському звання почесного громадянина Канева і одностайно підтримали його кандидатуру, - зауважив В.Святелик.

Також головуючий заходу ознайомив присутніх із біографією Миколи Кобелякського та його активною діяльністю в Каневі.

- Я особисто знаю Миколу Олександровича дуже давно. Це дуже активна людина по життю і залишається він таким і донині, не зважаючи, що в серпні цього року відсвяткує свої 77, - сказав В.Святелик. – Приємно відзначити, що розпочата ним справа щодо розвитку гирьового спорту в Каневі продовжується. Так, у школі №3 нині діє секція гирьового спорту, вихованці якої вже мають позитивні результати й перемоги.

У залі зібралося чимало колег Миколи Олександровича по спорту, його учні, сусіди, рідні… Кожен мав змогу висловити свої слова вдячності М.Кобелякському.

Так, його учень Євген Науменко продемонстрував загалу свої медалі, які він здобув на численних олімпіадах і змаганнях.

- Це медаль чемпіона світу, це – чемпіона Європи…, - демонструє гирьовик. – Але пригадую, як усе починалося... Перше місце, де ми почали займатися в Миколи Олександровича – це вагончик розміром три на шість метрів, завалений тросами – робоче місце М.Кобелякського. Вже пізніше нам виділили куток у «Дніпробуді» і там були навіть гирі зі штангами…

- Ми досягли успіху саме завдяки Миколі Кобелякському, адже він приділяв увагу кожному своєму учневі, - заявив відомий канівський важкоатлет Ігор Циганок.

Свої слова підтримки висловили Юрій Гамалій, Олександр Скорина, Яків Прогнімак та інші.

Зрештою, питання присвоєння Миколі Кобелякському звання «Почесний громадянин міста Канева» було поставлено на голосування і присутні одноголосно висловилися, що ця людина достойна носити таке високе звання.

Утім, своє остаточне слово з цього приводу ще мають сказати депутати міської ради. Проект відповідного рішення розглядатиметься на сесії міської ради вже в середу, 3 травня ц.р.

  Друк статті