Їх залишилося 14. Канівці дякують за Перемогу ветеранам Другої світової війни


Повернутись

Сотні, тисячі канівців йдуть цими днями до вічного вогню, що біля Меморіалу Слави – з квітами, свічками в руках і великою вдячністю у серці… Так протягом 8-9 травня ц.р. Канів відзначає День пам’яті та примирення і 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ми пам’ятаємо

Приєднуючись до всієї світової спільноти, у вівторок, 8 травня ц.р., надвечір канівці зібралися біля Меморіалу Слави, де схилили голови в пошані і скорботі за всіма полеглими в роки Другої світової війни і в часи сьогодення.

Літію за загиблими провели отець Сергій і отець Володимир.

Україна має бути соборною, бо іншої такої немає. Але чи є ми однодумцями в тому, яку країну хочемо будувати?, - звернувся до присутніх отець Володимир. – Давайте кожен з нас починаймо жити в тій країні, в якій ми хочемо жити. В Україні без зла, без ненависті…

Ми сьогодні зібралися тут згадати тих людей, які своїм життям, своєю працею здобули перемогу – це ветерани, партизани, працівники тилу, це «діти війни», які відбудовували нашу державу, сьогодні це учасники АТО, - сказав в.о. керуючого справами виконавчого комітету Володимир Святелика та закликав громаду до примирення.

В пам'ять про тих, хто віддав своє життя за мир, канівські діти відпустили в небо білі повітряні кульки.

Ми дякуємо

Натомість у середу, 9 травня ц.р., на тому ж місці відбувся урочистий мітинг з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі.

Подякувати воїнам-ветеранам за їхній подвиг та покласти квіти до вічного вогню прийшли сотні канівців. Урочистим маршем з відданням військової честі ветеранам Другої світової війни пройшли юноармійці шкіл міста.

Літію за спочилими відслужив священик Канівського Успенського собору, ієромонах Епіфаній.

Слово взяв Канівський міський голова Ігор Ренькас.

- Поруч з нами залишилось жити всього 14 активних учасників бойових дій тієї кривавої війни. Кожному з них більше 90 років. Кожен з них є людиною з легенди. Не будемо міряти вклад кожного у Велику Перемогу кількістю нагород чи ран, отриманих в боях. Всі вони виконали свій обов’язок перед Батьківщиною, своєю ратною працею захистили майбутнє людства, забезпечивши йому цивілізований розвиток, - повідомив міський голова. - Станом на 1 травня у нашому місті проживають 180 учасників війни. Це люди, що без вихідних і відпусток, отримуючи мінімальну споживчу норму, забезпечували діючі армії всім необхідним: зброєю, одягом, харчами. Вони не претендували на нагороди. Вони віддавали «все для фронту, все для Перемоги». Серед ветеранів війни є особлива категорія – «діти війни». Їх в Каневі нараховується в межах 1900 осіб. Їх дитинство обпалене війною. Вони не знали батьківської чи материнської ласки, а багато з них залишились сиротами. В дитячому віці вони працювали в заводських цехах і на колгоспних полях. Поєднували тяжку працю з навчанням і вірили у щасливе майбутнє. У всіх них вже поважний вік, є проблеми зі здоров’ям, але найболючіше для них – часта відсутність елементарної уваги і поваги. Не забуваймо про них!

- Їх залишилося 14. П’ятеро тут. Це ті, що можуть при допомозі пересуватися. Але перед вами сидять ті, хто відстояв нашу національну окремішність, ті, хто відстояв наше право називатися українцями. Перед вами сидять ті, хто без віз пройшовся по Європі, і спас її. Перед вами ті, хто спас нас з вами і нашу Україну, - звернувся до присутніх голова міської громадської організації ветеранів України Василь Тулін.

Ми продовжуємо боротись

Також на заході виступали учасник бойових дій Другої світової війни Леонід Тітов, учасник АТО Микола Порожній, Канівський військовий комісар Віталій Орел.

Він висловив слова вдячності ветеранам і користуючись нагодою, вручив відзнаки начальника генерального штабу, головнокомандувача Збройних Сил України нагрудні знаки учасника АТО І.Шишці, І.Воропаю, О.Орєхову, А.Товстусі, О.Заніздрі, О.Палію, Є.Потоцькому, О.Зубченку, А.Клименку. Також за особистий внесок в проведенні АТО відзнакою Президента України нагороджено О.Вовченка. Нагрудним знаком народної пошани нагороджено С.Бондаренка. За активну громадянську діяльність, патріотизм та допомогу Збройним Силам України почесною грамотою нагороджено В.Смаголя, В.Черняковича.

- Нам близько 250 жителям Канева випала велика честь стати на захист держави Україна, - взяв слово учасник АТО Микола Порожній. – І ми обов’язково переможемо!

На завершення заходу для присутніх заспівав народний аматорський хор ветеранів війни та праці.

  Друк статті