Канів приєднається до ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»


Повернутись

Якщо у дітей будуть сформовані хороші умови зростання, освіти, охорони здоров’я – то й батьки та люди похилого віку автоматично отримають такі ж якісні умови життя. 

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який відбувся у Києві 1 червня ц.р., в День захисту дітей. Ідея заходу – впровадження однойменної Ініціативи, започаткованої ЮНІСЕФ у 1996 році. На сьогодні до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. 

Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році, через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ та партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України. Місто Канів також подало заявку на участь в даній ініціативі, тому представниця від канівської громади, заступник міського голови Наталія Матінова взяла участь у Міжнародному форумі громад, дружніх до дітей та молоді.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

Володимир Гройсман наголосив, що в Україні ініціатива UNICEF працює не перший рік, і у нас вже є міста, сертифіковані за критеріями ставлення до розвитку дитинства. Саме для таких міст та громад Глава Уряду запропонував здійснити перерозподіл податкових надходжень – в обсязі 1% з бюджету області на корить бюджету міста чи громади. Ці кошти будуть в подальшому направлятися виключно на програми для дітей та молоді.

«Будемо ініціювати такі зміни до Податкового кодексу в 2019 році», - сказав Глава Уряду. На його думку, це буде доброю мотивацією для муніципалітетів. «У кожній громаді мають створювати умови та середовище для якісного розвитку дітей та молоді, вони мають бути включені в систему прийняття рішень», - зазначив Володимир Гройсман.

Я зазначив  Каспар Пік, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні: «Побудова дружньої до молоді громади означає орієнтацію на майбутнє, адже через 20-30 років усі рішення прийматимуться теперішньою молоддю. Таким чином, чим більше ви враховуєте те, що сьогодні потребують молоді люди, тим менше непорозумінь, втрат часу, грошей та можливостей, ви зазнаєте. ФН ООН хоче допомогти громадам зрозуміти потреби молоді, формуючи простір для діалогу, а також надаючи інструменти, які дозволять цим громадам вимірювати, чи справді їхні ініціативи змінюють життя молоді. Індекс благополуччя молоді, який розробляє ФН ООН, має стати критерієм для оцінки якості інвестицій у молодь».

Місто Канів ввійшло до переліку муніципалітетів, які впроваджуватимуть дану ініціативу протягом 2018-2019 років. З метою її реалізації у нашому місті міським головою видано розпорядження від 08.06.2018 №224-р «Про приєднання міста Канева до ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді», яким затверджено склад робочої групи для розроблення Плану дій та підготовки відповідного рішення на розгляд Канівської міської ради.

Виконавчий комітет Канівської міської ради запрошує активну молодь, громадські організації долучитися до роботи з впровадження ініціативи в місті Каневі. За інформацією звертатись до заступника міського голови Матінової Н.А. особисто або за тел.3-30-60.

Інформує заступник міського голови Наталія Матінова

  Друк статті