Доцільність підвищення тарифів на воду вивчатимуть на засіданні комісії


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Питання щодо коригування тарифів на послуги КП «Управління ВКГ» розглядалося на черговому засіданні виконкому у середу, 20 червня ц.р.

Як повідомила начальник управління з питань ЖКГ та екології Тетяна Стадник, до міської ради звернулося вищезгадане комунальне підприємство з ініціативою провести коригування тарифів, які за попередніми розрахунками мають підвищитися для всіх категорій споживачів в середньому на 8%, а для мешканців багатоквартирних будинків на 3%. Напередодні це питання розглядалося на засіданні спеціальної комісії, зауважень у комісії по наданих підприємством розрахунках коригування витрат не було, тому було прийняте рішення запропоновані розрахунки погодити. 

Також  підприємство згідно з вимогами законодавства оприлюднило повідомлення «Про намір здійснити коригування діючих тарифів на сайті Канівської міської ради та у газетах  «Дніпрова зірка» і «Час Пік». Зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб протягом 14 днів з дати оприлюднень не надходило.

Утім, на засіданні виконкому в ході тривалих дискусій та жвавих обговорень члени виконкому вирішили ще раз перевірити розрахунки коригувань та зібратись на наступному виконавчому комітеті для остаточного прийняття рішення. Однак, якщо залишаться діючі тарифи до кінця року КП «Управління ВКГ» матиме збитки в сумі 700 тис.грн., які відповідно  до п.4  ст.31 Закону України від 24.06.2004 №1875-ІУ «Про житлово-комунальні послуги» треба буде компенсувати з міського бюджету, а підприємство через відсутність коштів не в змозі буде вчасно проводити аварійно-відновлювальні роботи на мережах.

Щоб розібратися в ситуації, що склалася, Канівський міський голова Ігор Ренькас запропонував зібрати ще одне - розширене засідання спеціальної комісії за участі членів виконавчого комітету, де надати представникам виконкому всі роз’яснення та обґрунтування необхідності непопулярних кроків.  

- Ми відкриті до співпраці. Давайте сідати і вивчати проблему, - закликав міський голова. - Але у випадку, якщо тарифи ми все ж не підвищуємо, тоді збираємося із депутатською «бюджетною» комісією і разом вишукуємо, звідки ці кошти на компенсацію збитків КП з міської скарбниці «взяти».

Нагадаємо, у разі ухвалення відповідного рішення новий тариф на послуги КП «Управління ВКГ» становитиме:

1.1. Населення:

централізоване водопостачання:                                             -  14,16  грн. за 1 м. куб.

централізоване водовідведення:                                                -  15,24 грн. за 1 м. куб.

1.2.    Бюджетні установи :

- централізоване водопостачання:                                              -  14,16 грн. за 1 м. куб.

- централізоване водовідведення:                                               -  15,24 грн. за 1 м. куб.

1.3      Інші споживачі:

- централізоване водопостачання:                                             -  18,78 грн. за 1 м. куб.

- централізоване водовідведення:                                             -  20,88  грн. за 1 м. куб.

Детальніше з повідомленням КП «Управління ВКГ» можна ознайомитися за посиланням.

  Друк статті