Містяни підтримали ініціативу присвоєння художнику Івану Марчуку звання почесного громадянина міста Канів


Повернутись

Людина – філософ, унікальний художник, котрий має справжній талан від Бога. Так відгукувалися про Івана Марчука учасники громадських слухань, які в суботу, 21 липня ц.р., розглядали питання про присвоєння Івану Степановичу звання «Почесний громадянин м. Канів».

Нагадаємо, Іван Марчук - народний художник України, лауреат Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, єдиний українець, який потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, укладеного британською газетою «The Daily Telegraph» у 2017 році.

З проханням розглянути кандидатуру Івана Марчука для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Канева» до комісії з питань почесних звань і нагород виконавчого комітету Канівської міської ради звернувся Канівський міський голова Ігор Ренькас. Комісія розглянула звернення і визнала, що кандидатура Івана Степановича відповідає усім вимогам для нагородження його почесним званням. Наступний етап процедури – проведення громадських слухань, щоб і містяни мали змогу сказати своє слово з цього приводу.

Людей в ході заходу зібралося небагато, але всі, хто прийшов, одностайно підтримали ініціативу про нагородження І.Марчука званням «Почесний громадянин міста Канів».

- Минулого року Іван Степанович мав 17 виставок в 15 країнах, що на трьох континентах. Він створює «погоду» не тільки в мистецтві, а й в дипломатії, адже представляє нашу країну, - повідомила Тамара Стрипко.

Загалом протягом останніх років полотна митця експонувалися у найпрестижніших виставкових та музейних приміщеннях Литви, Німеччини, Польщі, Бельгії, Люксембургу, Угорщини, Йорданії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Таїланду, Тунісу. Скрізь – неодмінний успіх і захоплення, здивування від того, що раніше ім’я художника було невідоме пересічному західному глядачу, а Україна не сприймалася як окрема держава.

- Марчук творить те, що зачіпає людей, змушує думати, формувати свою власну думку – для чого вона прийшла в цей світ, - зауважила Т.Стрипко. - З Каневом і Шевченком життя художника також тісно пов’язане. Саме до нашого міста на шевченківські дні він отримав поїздку як нагороду за здобуте перше місце в конкурсі творчих робіт, коли був студентом. Він є членом Шевченківського комітету. А його картини циклу «Шевченкіана», за які митець удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка, зберігаються у Національному Шевченківському заповіднику.

- Це митець зі своїм обличчям, своїм характером, своєю філософією… Марчук знімає шкіру з людей, оголює їх, демонструючи живі емоції, - говорить Ігор Ліховий. - Це унікальний художник, який довгий час жив в Нью-Йорку (США), в Австралії, але в своєму арсеналі немає жодного пейзажу американського чи австралійського. Натомість увіковічнив канівські дворики та вулички.

Художник продовжує творити і, маючи особливу прихильність до Канева, часто зупиняється і окремі свої шедеври створює саме тут.

- Як і всі талановиті люди він тягнувся сюди, відчуваючи благодать цього місця. Саме тому він придбав тут спочатку хатину, потім квартиру, - зауважив Мар’ян Піняк.

Протягом проведення заходу присутні мали змогу переглядати відеопрезентацію із зображенням робіт митця.

До слова, ввечері цього ж дня на кіно майданчику ім. Ю.Іллєнка відбувся показ документального фільму про художника «Голос моєї душі». На показі був і сам митець.

- Людина, яка має божий талант, має віддавати його людям, - зауважив І.Марчук, спілкуючись з канівцями та подякував їм за довіру.

Варто зауважити, що відповідно до положення в рік можна надавати відповідне звання лише двом особам. Цьогоріч вже було присвоєне почесне звання Миколі Кобелякському. У разі ухвалення відповідного рішення і проголошено Івана Марчува почесним громадянином Канева, то на 2018 рік цю квоту вже буде вичерпано.

  Друк статті