Депутати звернулися до області щодо питань об’єднання з Яблуневом


Повернутись

Днями на ім’я Канівського міського голови Ігоря Ренькаса надійшло звернення від депутатів Яблунівської сільської ради, з якого стало відомо, що депутати скасували рішення про добровільне приєднання до Канева.

Нагадаємо, 5 липня ц.р. Канівською міськрадою було ухвалено рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання Яблунівської територіальної громади Канівського району до Канівської міської територіальної громади», що дало змогу розпочати процедуру об’єднання та створення Канівської об’єднаної територіальної громади. Утім, на заваді впровадженню реформи децентралізації стали «треті» сили.

- Як бачимо, не завжди закони дотримуються. Іноді депутати йдуть наперекір власній громаді. Ще два роки тому Яблунів висловився за об’єднання саме з Каневом. Відтак, 301 житель власноруч підписався за це об’єднання, - виступив сільський голова Віктор Огороднік. - І сьогодні більшість, як би їх не переконували в іншому, з нетерпінням чекають, коли ми, зрештою, станемо однією сім’єю. Сьогодні в селі розбрат, безлад... Люди злі. І «район» цьому сприяє. Ще два дні тому були спробу силового штурму кабінетів органу місцевого самоврядування. Звертаюся до керівництва й депутатського корпусу міста Канів підтримати село в цей складний час і звернутися до вищих чинів, щоб припинити цей глум і притягнути винних до відповідальності.

Заслухали депутати й представника від присутніх у залі засідань депутатів Яблунівської сільської ради - Оксану Майстренко. Вона повідомила, що 14 серпня ц.р., відбулася сесія Яблунівської сільради в ході якої було ухвалено рішення про припинення об’єднання з містом Канів та припинення повноважень сільського голови Віктора Огородніка.

- Ми не проти об’єднання з Каневом, - наголосила депутат. - Але хочемо, щоб все було прозоро.

Мовляв, сільський голова не показував, що є ще якісь варіанти, альтернативи об’єднання, окрім Канева. Також жінка звинуватила сільського голову у підробці документів щодо приєднання до Канева.

Секретар міської ради Сергій Ткаченко заперечив.

- Я особисто був на сходці села, коли 112 жителів проголосували за об’єднання з Каневом, - сказав він.

- Я також неодноразово був на зборах у Яблуневі і жодного разу ніхто з депутатів не заявляв про подібні дії сільського голови, - зауважив Володимир Коржов.

Також він наголосив, що депутат голосує за те чи інше рішення не на підставі власної думки, а як цього хоче громада.

- Якщо жителі Яблунева хочуть приєднатися до Канева, то депутати повинні таке рішення ухвалити, - підсумував В.Коржов.

- Я також був на сходках села Яблунів. На одній з них були присутні представники відомого агрохолдингу. Вони заявляли, що яблунівці прийняли неправильне рішення, а треба правильне. Тобто вирішують не люди, а агрохолдинги, - заявив Юрій Гамалій.

Як повідомив Володимир Святелик, ухвалені рішення можуть бути скасовані лише через суд. Тому на сьогодні вони діють. Також він зауважив що були порушення законодавства, зокрема, сесію Яблунівської сільської ради було проведено без повідомлень сільського голови, секретаря, громади… Тому вона є нелегітимною.

Відтак, депутати Канівської міської ради звернулися до голови Черкаської обласної ради та представників депутатського корпусу облради.

«Три роки в Канівському районі, як і у всій державі, ведуться роботи по створенню об’єднаних територіальних громад в рамках реформи по децентралізації влади. Однак реформа, ініційована Президентом України, весь час в нашому регіоні гальмується представниками президентської вертикалі - керівниками РДА.

Після законодавчих змін в частині добровільного приєднання до міст обласного значення інших територіальних громад, отримана можливість без проведення перших виборів громадами сіл приєднатися до простору реального місцевого самоврядування. Однак керівники Канівського району активізували свою діяльність на протидію об’єднавчим процесам.

Черговий перспективний план об’єднання територіальних громад, направлений на затвердження обласною радою, не відтворює реальні інтереси жителів сіл району, а скоріш підлаштований під чиїсь власні амбітні інтереси.

Міська рада запропонувала прилеглим селам добровільно приєднатись до Канева і не може спокійно спостерігати на імітацію реформ по децентралізації влади. Вимагаємо від Вас, не затверджувати поданий керівниками Канівського району перспективний план об’єднання територіальних громад, що увійшов до проекту рішення обласної ради, як такий, що не відповідає вимогам законодавства в частині фінансової, кадрової та матеріальної самодостатності», - йдеться у тексті звернення.

Також звернення було направлено до голови Черкаської ОДА і прокурора Черкаської області.

  Друк статті