Чи можна будувати в Каневі пляж – скажуть фахівці


Повернутись

У випуску Канівського тижневика «Дніпрова Зірка» від 9 серпня ц.р. було опубліковано матеріал «Директор Канівської ГЕС Василь Гринь: Неможливість облаштування пляжу на Дніпрі через роботу Канівської ГЕС – міф».

В ході останньої сесії Канівської міської ради 23 серпня ц.р. питання щодо можливості облаштування в місті офіційного пляжу порушив і депутат Юрій Гамалій. Відтак, за дорученням сесії Канівський міський голова Ігор Ренькас звернувся до директора Канівської ГЕС Василя Гриня щодо підтвердження можливості облаштування пляжу в Каневі на Дніпрі.

 Коментар Канівського міського голови Ігоря РЕНЬКАСА:

- Впродовж багатьох років організація офіційного міського пляжу залишається для Канева проблемним питанням. Ба, більше, генеральним планом розвитку міста Канів ніколи не було передбачено облаштування пляжної зони. Фахово чи на побутовому рівнях виникло ствердження, що через перепади рівня води р. Дніпро внаслідок роботи ГЕС, в межах міської забудови, функціонування пляжу неможливе. Однак інформація в газеті «Дніпрова Зірка» про те, що робота ГЕС не може бути причиною відсутності в нашому місті офіційного місця відпочинку на березі ріки, обнадійливо сприйнята жителями територіальної громади і депутатами міської ради, зокрема.

Враховуючи викладене, ми звернулися до Канівської ГЕС, аби профільний інститут, який займається будівництвом гідроспоруд та питаннями гідроелектростанцій по всьому Дніпру, надав відповіді на ці питання. Нехай фахівці, які, знають про всі попуски води та рівень течії, скажуть, чи можна в Каневі облаштовувати пляж і допоможуть визначити найбільш підходяще для цього місце, що відповідатиме будівельним нормам і правилам.

  Друк статті