День усиновлення порівняно молоде свято. 30 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Днем заснування свята є 30 вересня 2009 року.   

Згідно з історичними даними, вдова Софія з доньками, які мали імена трьох головних християнських чеснот, жила в Римі в ІІ ст., при імператорі Адріані (117-138). Сім’я була християнською. Довідавшись про це, імператор особисто захотів зустрітися з ними. Усі четверо прийшли до нього та сміливо висловили сповідання християнської віри.

Імператор був вражений твердістю їх віри та відіслав доньок Софії до однієї язичниці, яка мала переконати їх зректися християнства. Коли це виявилося даремним, імператор особисто вимагав від сестер зректися віри та принести жертву язичницьким богам. Та дівчата з обуренням знехтували таким наказом імператора.

Після цього він наказав піддати дітей різноманітним тортурам. Згорьована мати особисто поховала замучених доньок. На третій день безперервної молитви біля могили дітей свята Софія там і померла.

Ця подія відбулася 137 року. Найстаршій доньці Вірі було 12 років, Надії - 10, а Любові - 9. Церква причислила сестер та їх матір до лику святих. Мощі святих мучениць від 777 року зберігаються в Ельзасі, в церкві Ешо.

Усиновлення - це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов'язково надбаннями і дитини і дорослого.

КРОКИ ПРИ НАЦІОНАЛЬНОМУ УСИНОВЛЕННІ

КРОК 1. Вам необхідно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання (реєстрації). Тут Ви зможете отримати детальну консультацію, де Вам розкажуть про порядок і умови усиновлення, про права та обов'язки кандидатів в усиновителі та усиновителів, правові наслідки усиновлення.

Пакет документів:

  1. заява про взяття на облік кандидатів в усиновителі;

  2. копія паспорта;

  3. довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами податкової служби;

  4. копія свідоцтва про шлюб, якщо Ви перебуваєте в шлюбі;

  5. висновок про стан здоров'я (форму Ви зможете отримати в службі у справах дітей);

  6. довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання;

  7. копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Термін збору документів залежить тільки від Вашої активності. Термін дії документів - 1 рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством України.

КРОК 2. Протягом 10 робочих днів служба у справах дітей, після отримання всіх документів, складає акт обстеження Ваших житлово-побутових умов і перевіряє, надані документи. На підставі документів та співбесіди розглядається питання про можливість стати усиновлювачем. У разі позитивного висновку - Вас поставлять на облік кандидатів в усиновлювачі.

КРОК 3. За бажанням або за рекомендацією служби у справах дітей Ви зможете пройти навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Термін навчання уточніть у службі у справах дітей: у кожному регіоні він може бути різним.

КРОК 4. Вам на руки видається висновок про можливість бути усиновителем і, разом з ним, повертаються документи, які Ви надавали, із зазначенням Вашого облікового номера.

Термін дії висновку про можливість бути усиновителем дійсний 1 рік з моменту видачі, він може бути продовжений, але не більше, ніж ще на 1 рік.

КРОК 5. Отримання інформації про дітей, які можуть бути усиновлені. Ви можете знайти дітей на сайті www.sirotstvy.net та звернутися в службу у справах дітей, в якій перебуваєте на обліку. Вам покажуть фотографію і розкажуть про стан здоров'я дитини, її розумовий та фізичний розвиток, а так само чи є у нього брати / сестри.

КРОК 6. Після отримання інформації про дитину Вам видадуть направлення до служби у справах дітей за місцем перебування дитини для організації знайомства з дитиною.

Термін дії направлення становить 10 робочих днів від дати видачі.

КРОК 7. Знайомство з дитиною. Ви зустрінетеся з дитиною і отримаєте більш повну інформацію про нього.

КРОК 8. У разі, якщо Ви приймаєте рішення про усиновлення цієї дитини, Вам потрібно написати заяву в службу у справах дітей за місцем перебування дитини.

КРОК 9. Служба у справах дітей за місцем перебування дитини протягом 10 робочих днів (з моменту надходження заяви) готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Цей висновок видається Вам на руки для надання його до суду разом з іншими документами.

КРОК10. Розгляд справи в суді.

КРОК 11. Передача дитини в сім'ю.

Працівники служби у справах дітей Канівського міськвиконкому готові надати Вам всю необхідну інформацію з питань усиновлення. 

Чекаємо на Вас за адресою: м.Канів, вул. Шевченко, 49, тел.: 3-24-34

  Друк статті