Лабораторія Канівської ЦРЛ отримала нове обладнання для аналізу крові


Повернутись

У вівторок, 25 вересня ц.р., до Канева завітали представники столичного благодійного фонду «MANUS DEI». В ході робочого візиту гості відвідали Канівську центральну районну лікарню, і не з порожніми руками, - а привезли для місцевої клініко-діагностичної лабораторії сучасний аналізатор крові SmartLyte, що допомагатиме визначити кількість електролітів в людській рідині.

- Про такий аналізатор ми мріємо вже 8 років, - говорить заступник головного лікаря Канівської ЦРЛ Сергій Назаренко. - Нарешті нас почули. Дякуючи міському голові Ігорю Ренькасу і благодійному фонду «MANUS DEI», ми отримали цей апарат. Він є ключовим для хімічних досліджень, зокрема, для визначення рівня електролітів, тож стане в нагоді хворим з нирковою та серцевою недостатністю, хворим на цукровий діабет, післяопераційним хворим, вагітним… Також визначення електролітів важливе для встановлення точного діагнозу, коригування електролітного балансу.

- Останні 8 років ми визначали електроліти ручними методами. Відтепер дослідження проводитимуться більш точно, якісно і на сучасному рівні, - відзначає завідувач амбулаторії Любов Рогова. – Завдяки цьому апарату ми зможемо охопити більшу кількість пацієнтів і отримувати результат в стислі терміни, що вкрай важливо, наприклад, для хворих, які перебувають у відділенні реанімації. Коли, можливо, у людини іде відлік часу навіть не на години, а на хвилини.

Благодійний фонд «MANUS DEI» розпочав свою діяльність з грудня 2017 року. Основні напрями роботи фонду: забезпечення медичним обладнанням та ремонт (реконструкція) приміщень в медичних установах, адресна допомога матерям, які самостійно виховують дітей та допомога діткам з інвалідністю.

Голова фонду Андрій Доценко брав участь у проведенні економічно-гуманітарного форуму Ukrainian.ID, що проходив в Каневі у липні ц.р.  

- Цей форум змусив замислитися й над долею Канева і канівців, зокрема. Адже це небанальне місто. Це місто, де зберігається душа українського народу, - відзначає Президент Фонду гуманітарного розвитку України і засновник Форуму Наталія Заболотна. – В ході заходу ми говорили про стан культури, туризму, медицини… Тоді Андрій Доценко запропонував для Канева свою допомогу в галузі медицини. Ми почали з’ясовувати, які, власне, є потреби у канівських лікарів. З’ясувалося, що це саме аналізатор крові. Я щиро радію, що фонд спрацював оперативно і досить швидко апарат, про який довгий час мріяли канівські медики, вдалося отримати.

Канівський міський голова Ігор Ренькас також подякував благодійникам за подарунок  та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

  Друк статті