За знання іноземних мов – екскурсія до Верховної Ради України


Повернутись

Українська, англійська, німецька і… навіть французька мови звучали в Каневі у середу, 24 жовтня ц.р., в міському будинку культури. Адже саме тут, уже вп’яте, проходив фестиваль іноземних мов серед учнів усіх шкіл міста.

Захід проходив під патронатом Канівського міського голови Ігоря Ренькаса та виконавчого комітету Канівської міської ради.

Підтримати дітей та переконатися у їхньому високому рівні володіння іноземними мовами зібрався повен зал - школярі, вчителі, батьки, члени Асоціації «Канів – Ламберсар - Україна» (Ламберсар - французьке місто-партнер Канева), представники міської влади та громади.

- Цим заходом ми завершуємо німецько-український мовний рік та розпочинаємо рік французької мови, - повідомила головний спеціаліст відділу освіти, вчитель німецької мови Тетяна Яковіна. – Загалом за цей період було проведено та взято участь у дуже багатьох різних форумах, змаганнях, конкурсах... І майже на усіх заходах наші діти посідали призові місця.

Пересвідчитися в цьому гості фестивалю мали змогу, переглянувши презентацію із світлинами учнів-переможців.  

Згадали присутні в залі й почесного громадянина Канева Фріца Майєса, який свого часу дав поштовх міцної дружби між Каневом і Фірзеном (Німеччина). Нагадаємо, голова громадської організації «Друзі Канева» Фріц Майєс пішов з життя у липні ц.р. Його пам'ять вшанували в залі хвилиною мовчання.

Новий навчальний рік у Каневі присвячений одній із найбільш романтичних та милозвучних мов - французькій. Вивчають французьку в Каневі з 1999 року, але на сьогодні лише в одному навчальному закладі – спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов №6.

Відкривав рік французької мови почесний гість із Ламберсара, засновник Асоціації «Канів – Ламберсар - Україна» Жан-Марі Роже.

- Присутність сьогодні такої кількості людей у залі свідчить, що канівці цікавляться іноземними мовами, в тому числі, і французькою. Французька – одна із світових мов, які об’єднують людство. В Україні французька – третя іноземна мова за популярністю після англійської та німецької. На сьогодні її вивчають 300 тис.учнів по всій країні, - повідомив Жан-Марі Роже. – Сьогодні французькою спілкуються на всіх континентах світу. За обсягами спілкування вона посідає шосте місце в світі. Для 32-х країн французька є державною. Також вона - офіційна мова ООН, ЄС, Міжнародного олімпійського комітету тощо. Довгий час саме французька вважалася мовою еліт. Нею спілкувалися при королівських дворах у Росії, Великобританії, що сприяло її популярності у всьому світі. Наразі французька – це мова культури, інноваційного розвитку та прогресу.

- Каневу дуже пощастило мати європейських друзів, які спонукають і надихають нас вивчати іноземні мови, - зауважила у вітальному слові заступник міського голови Наталія Матінова та нагородила Жана-Марі Роже почесною грамотою міського голови за внесок у розвиток партнерських і побратимських стосунків.

Привітав учасників та надихнув усіх на вивчення іноземних мов народний депутат України Владислав Голуб, який вільно володіє англійською й французькою, що й продемонстрував у своїй промові.

Потому слово передали безпосередньо учасникам заходу – дітям. Сформовані шість команд від кожного навчального закладу міста показували свої знання та вміння як у володінні іноземних мов, так і різними талантами – танцями, співами, вмінням пожартувати... Представили учасники й відео-презентації, де продемонстрували власний погляд на життя школи в іноземній країні. Ба, більше, діти пішли далі і, пофантазувавши, заглянули в майбутнє, де окрім іноземних мов, можна вільно спілкуватися з інопланетянами, розуміти мову не тільки людей, а й тварин і птахів та природу в цілому.

У перервах між виступами свої творчі дарунки глядачам представили особливі діти - учень ЗОШ №3 Андрій Туренко і учениця ЗОШ №4 Анастасія Капустинська.

По завершенню фестивалю всі команди та їх наставники були нагороджені грамотами, солодкими призами та подарунками від численних спонсорів. «Вишенькою на торті» стало запрошення для всіх учасників фестивалю від Владислава Голуба відвідати Верховну Раду України.

Фото: мережа "Фейсбук"

 

  Друк статті