5 мільйонів 800 тисяч гривень з державного та міського бюджетів виділено на погашення заборгованості по зарплатах вчителів

2 мільйона 400 тис.грн. власних надходжень міського бюджету було виділено на заробітну плату канівським педагогам. Відповідне рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.12.2017 р. №9-98 «Про міський бюджет на 2018 рік» було ухвалено в ході чергового засідання сесії Канівської міської ради у четвер, 22 листопада ц.р.

Окрім того, за словами начальника фінансового управління Галини Карпушенко, Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження №868-р, яким, власне, було здійснено перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році. Відповідно до документу Канів отримає додатково 3 мільйона 400 тис.грн. для виділення на зарплату місцевим освітянам. Це дасть змогу «закрити» всі борги по заробітній платі перед вчителями.

Нагадаємо, основною причиною виникнення заборгованості є затверджена у грудні 2017 року нова формула для розрахунку державної субвенції на заробітну плату педагогічним працівникам, яка не враховує при нарахуванні зарплати плати за години індивідуального навчання, потреби у збільшенні вчителів (асистентів вчителів у інклюзивних класах), видатки на тимчасово відсутніх вчителів, працівників інклюзивно-ресурсних центрів, вчителів закладів загальної середньої освіти в інклюзивних класах, вихователів груп продовженого дня, поділ на групи (іноземні мови), кваліфікаційні категорії педагогічних працівників та інші параметри нарахування зарплати. Таким чином субвенція приходила вчасно, але покривала лише 73,4% від потреби. Окрім того, протягом 2018 року вчителям було двічі піднято заробітну плату. Відтак, якщо минулого року освітня субвенція складала 26 млн.грн., то в 2018-у – лише 23 млн.грн. за потреби – 31 млн. грн. У зв’язку із заборгованістю у виплаті відпускних та заробітних плат 30 жовтня ц.р. освітяни міста провели акцію протесту.