Як у Каневі борються із нелегальними пунктами прийому металобрухту – слухали депутати


Повернутись

У травні ц.р. депутати Канівської міської ради ухвалили рішення «Про впорядкування діяльності пунктів приймання брухту чорних та кольорових металів на території міста Канів». Відтак, було створено спеціальну комісію для проведення обстежень пунктів прийому, які здійснюють операції з металобрухтом. Пройшло півроку. Що зафіксувала комісія за цей період і яка ситуація з прийомом металобрухту сьогодні – заслуховували представники депутатського корпусу в ході чергового засідання сесії у четвер, 22 листопада ц.р.

Начальник управління ЖКГ те екології Тетяна Стадник поінформувала, що протягом 6 місяців комісією спільно з представниками Канівського відділення поліції, Канівського відділення Черкаської ОДПІ, депутатів міської ради було проведено більше 10 рейдів (обстежень). В результаті - виявлено 10 пунктів прийому металобрухту, з них: 1 пункт працює на законних підставах від металургійного підприємства ТОВ «Виробниче підприємство «Вторметал», розташоване на лівому березі. Інші пункти не відповідають вимогам Закону України «Про металобрухт».

- Утім, заборонити проводити діяльність ми не можемо. Це не в наших повноваженнях. Тому справи було передано правоохоронним органам, - пояснила Т.Стадник.

Як спрацювала місцева поліція в цьому напрямку – доповідав депутатам особисто начальник Канівського відділення поліції Юрій Лугін. Він, зокрема, наголосив, що допіру в Каневі заходи щодо приведення у відповідність роботи прийомів пункту металів та брухту не проводилися взагалі.

- Станом на сьогодні було зафіксовано діяльність десяти пунктів, але насправді їх вдвічі більше. Ресурсів, щоб одночасно боротися з усіма, у нас бракує. Відтак, було прийнято рішення взяти один-два пункти, але не просто відкрити провадження, а довести їх до суду, і надати цьому процесу розголосу. Таким чином на сьогодні за результатами проведеної роботи по 2 пунктам приймання металобрухту розпочато кримінальне провадження та направлено до суду з обвинувальним актом, - поінформував Ю.Лугін. - На цьому ми не зупиняємося, продовжуємо проводити відповідну роботу і надалі. Так, нещодавно правоохоронними органами було вилучено 3 тони металу.

Також Ю.Лугін поскаржився, що законотворець дуже гуманно підійшов до формування методів боротьби із нелегальними пунктами прийому металу. Зокрема, немає чітко прописаної інструкції документування свідчень.

  Друк статті