Яблунів приєднався до Канева. «Народилася» Канівська міська об’єднана територіальна громада


Повернутись

Доленосне рішення було ухвалено в ході позачергового засідання сесії Канівської міської ради у четвер, 29 листопада ц.р.

Окрім міських депутатів в залі засідань будинку рад зібралися депутати Черкаської обласної ради Вадим Гайович і Віктор Полозов, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міськради, представники громад Канева і Яблунева та інші.

За словами в.о. керуючого справами виконавчого комітету Володимира Святелика, у квітні ц.р. було внесено зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким, власне, надавалася змога територіальним громадам приєднуватися до міст обласного значення (в тому числі і до Канева) за спрощеною процедурою - без проведення виборів.

- Відразу міський голова звернувся до всіх суміжних сільських рад Канівського району з пропозицією приєднатися до Канева. Відреагувала на пропозицію Яблунівська сільська рада. Процедура приєднання передбачає проведення трьох сесій Яблунівської сільради та Канівської міськради. Так, 3 липня ц.р. відбулося перше засідання сесії Яблунівської сільради, в ході якого депутати ухвалили рішення про надання згоди на добровільне приєднання Яблунівської територіальної громади до Канівської міської територіальної громади. 5 липня ц.р. відповідне рішення ухвалила Канівська міськрада. 8 і 12 липня ц.р. відповідно відбулись другі сесії Яблунівської сільради і Канівської міськради. Потому зібрані напрацьовані документи було направлено до Черкаської ОДА, оскільки для продовження проведення процедури об’єднання необхідно отримати висновки на відповідність законодавству. 30 липня ц.р. за підписом голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка було видано розпорядження з позитивними висновками, яким, власне, давалося «зелене» світло на приєднання Яблунева до Канева, - поінформував В.Святелик.

Утім, коли після пройденого шляху до приєднання залишилося зробити лічені кроки почалася ціла «епопея» спротиву – з відкликанням депутатів Яблунівської сільради, позбавлення голови Яблунева своїх повноважень, проміжними виборами до складу Яблунівської сільради тощо. Зрештою, бажання громади перемогло і 21 листопада ц.р. відбулась третя сесія Яблунівської сільради.

- Сьогодні у цій залі має бути ухвалено історичне рішення і фактично процес приєднання Яблунева до Канева завершиться. В новий 2019 рік ми маємо йти об’єднаною територіальною громадою зі спільним бюджетом, - наголосив в.о. керуючого справами В.Святелик.

Слово взяв Канівський міський голова Ігор Ренькас.

- Ми довго до цього йшли. Багато людей приклало своїх зусиль, щоб цей день настав. Це насамперед яблунівці на чолі з сільським головою Віктором Огородніком, депутати облради Віктор Полозов і Вадим Гайовий, депутати міських фракцій «ВО «Свобода», «Партія Зелених України». Звичайно, просто нам не буде, доведеться вирішувати багато проблем, але переконаний, що Яблунів зробив правильний вибір. І разом у нас все вдасться, - сказав І.Ренькас.

- Майже три роки ми чекали цього дня, - наголосив Яблунівський сільський голова Віктор Огороднік. – Адже ще три роки тому 90% яблунівців визначились, що хочуть об’єднатися саме з Каневом. Це пов’язано історично, географічно і логічно. Через ліс нас розділяє якихось 4-5 км. Цією дорогою, через ліс, ходили наші люди до Канева на базар, в школу, на роботу. І сьогодні ця дорога не заросла… Канів нам рідний, близький. Канів нам свій.

Зрештою, питання було поставлено на голосування. Підтримали приєднання Яблунева до Канева 31 депутат міськради. Результати голосування присутні у залі зустріли оплесками.

  Друк статті