У Каневі пройшла всеукраїнська акція «16 днів проти насилля»


Повернутись

Традиційно з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України щороку проходить акція «16 днів проти насилля».

Дати проведення заходу вибрані невипадково. Оскільки 16-денний період акції охоплює наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Таким чином ці дні створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. Цим немов підкреслюється, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Канівці також долучилися до проведення акції. Протягом відповідного періоду було проведено низку різноманітних заходів, спрямованих на  привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насилля в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків тощо.

Найбільшу увагу було приділено насамперед дітям та молоді. За сприяння центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також шкільних психологів і соціальних педагогів з ними, зокрема,  проводилися інтерактивні заняття та години спілкування щодо протидії різним формам насильства, толерантного ставлення один до одного та відповідальності за жорстоке поводження з однолітками чи вчинення кримінальних правопорушень проти особистості. Також школярі активно долучалися до конкурсів дитячих малюнків, оформлення інформаційних стендів, виготовлення та розповсюдження буклетів на відповідну тематику. Разом учні переглядали відеопрезентації на тему: «Насильство. Види насильства. Як себе захистити» та виконували вправи для згуртованості колективу тощо.

Не залишалися осторонь акції «16 днів проти насилля» й батьки. З ними проводились як класні батьківські збори, так і індивідуальні бесіди, в ході яких порушувалися питання: «Виховання без насильства», «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома» та ін.

Відповідні заходи проводились і для педагогічних колективів, адже протягом тижня чи не найбільше часу з дитиною проводить саме вчитель. Вони брали участь у психолого-педагогічному семінарі-практикумі «Що таке булінг? Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі», нарадах, засіданнях «круглих столів» та консультаціях.

Окрім того, службою у справах дітей було проведено рейди по сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, та сім’ї, де виховуються діти, які перебувають у конфлікті із законом. З батьками та дітьми проведені бесіди.

  Друк статті