Школярі відкриють для себе Україну!


Повернутись

В нашому місті, презентацією в ЗОШ №4 та ЗОШ №1 стартував освітній проект «Відкривай Україну», координаторами якого в нашому місті є центр соціальних служб та відділ освіти.

Наша країна зміниться руками дітей! У маленьких містах, населення яких складає від 10 тисяч до 250 тисяч осіб, стартує гейміфікований освітній проект «Відкривай Україну». Таких масштабів незалежна Україна ще не бачила.

Організатор проекту Фундація соціальних ініціатив «З країни в Україну» взяла за мету – змінити старі традиції шкільної освіти, створити середовище для розвитку підлітків, навчити дітей власноруч і командно творити позитивні зміни у своєму маленькому містечку.

Освітній проект "Відкривай Україну" - гейміфікований онлайн курс, який містить завдання і навчальний контент і має характер квесту, під час якого учасники в реальному житті створюють проекти, що покликані змінити їх життя.

До участі в проекті запрошуються учні 7-11 класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Діти відкриють для себе: роботу в команді, зможуть системно та критично мислити, навчаться працювати з ідеями, опанують проектний менеджмент та ознайомляться з іншими цікавинками, які неодноразово знадобляться їм у дорослому житті. Але спершу необхідно прийти на презентацію проекту в своєму місті, зареєструватися на платформі: vidkruvai.com.ua та дочекатися подальших інструкцій. Реєстрація відбувається в два етапи – особистісна та командна.

Представляти інтереси своєї школи може лише одна команда, яка складається з 16 осіб – по 3 учня з 7, 8, 9, 10, 11 класів та вчителя-модератора, якого обирають діти.

На наступному етапі учні демонструватимуть свої відкриті та приховані таланти у реалізації шкільного проекту. Це може бути що завгодно – створення зоокуточку, шкільної газети, розмалювання лав у стилі «арт», приведення до ладу спортмайданчика та багато інших креативних ідей. На наступному етапі зі своєї альма-матер, діти вийдуть у місто, аби змінити світ і себе на краще.

Як шкільний, так і міський проекти втілюються за обраними напрямками, які можуть змінюватися: навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, урбаністика, культура і мистецтво, соціальний та медійний напрямки.

Усі учасники,  разом із вчителем, отримають сертифікат по закінченню 2х етапів навчання.

Команди, які справляться з поставленим завданням, презентують свої проекти у півфіналі, який пройде в кожному обласному центрі нашої країни.

Кращі з кращих потраплять до фіналу, який відбудеться в серці України – Києві, де учасники отримають п'ятиденний тренінг,  спробують себе у написанні заявки на міні-грант. П’ять команд-переможців чекає стажування закордоном, перспективні команди отримають міні-гранти, решта щасливчиків отримають цінні призи.

За кроками дітей спостерігатиме вся Україна на інтерактивній платформі vidkruvai.com.ua .

Міський координатор проекту

 Яворська Валентина

  Друк статті