Щодо укладання договорів на постачання електричної енергії споживачам


Повернутись

Звертаємо увагу, що 11 червня 2017 року набув чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі – Закон) та розпочався процес реформування електроенергетичної галузі в Україні.

Врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії здійснюється шляхом приєднання споживачів до двох видів публічних договорів: договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про постачання електричної енергії споживачу через подання відповідних заяв-приєднань.

Для забезпечення вимог Закону створено ТОВ «Черкасиенергозбут», на яке з 01.01.2019 покладені функції єдиного універсального постачальника електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, об’єкти яких розташовані на адміністративній території Черкаської області, що надає право бюджетним установам всіх рівнів без обмеження користуватися універсальною послугою. Споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів), яким на день набрання чинності цим Законом здійснював постачання електричної енергії постачальник за регульованим тарифом, мають обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу не пізніше ніж 01.01.2019 року.

У разі необрання постачальника (крім побутових та малих непобутових споживачів) забезпечення послуг буде здійснювати постачальник «останньої надії», визначений на території Черкаської області, але впродовж не більше 90 днів. Слід зазначити, що у такому випадку вартість електроенергії вища від вартості постачальника за вільними цінами, або постачальника універсальних послуг, інформує Черкаська обласна державна адміністрація.

  Друк статті