Христос народився! Як канівці святкували різдвяні свята? ФОТО


Повернутись

Традиційно 7 січня православні українці відзначають одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове.

Готуються до цього свята завжди старанно: готують 12 різдвяних свят, серед яких почесне місце займає кутя. А вранці наступного дня людські оселі відвідують колядники, сповіщаючи добру новину та бажаючи господарям щастя.

У Каневі також дотримуються різдвяних традицій. Розпочався день 7 січня із молебнів, що пройшли у всіх храмах міста.

У вівторок, 8 січня ц.р., в міському будинку культури для дітей та дорослих пройшла новорічно-різдвяна казка, організована Канівським центром культури і мистецтв. 

12 січня ц.р., напередодні Старого Нового року та дня Свята Василя у фойє міського будинку культури відбулися різдвяні вітання «Коляда понад світом мандрує». Усі – від мала до велика – співали різдвяних пісень, колядок та щедрівок, згадували разом народні традиції та переглянули різдвяну казку у виконанні лялькового театру.

Окрім того, присутнім було продемонстровано майстер-клас, як пов’язували хустки у різних регіонах України. Адже з давніх-давен хустка – елемент українського народного вбрання та обов’язковий головний убір заміжньої жінки. Носили хустку і молоді дівчата. Тканина хустки та власне, як вона пов’язана, вказували на статус жінки.

Після виступів професійних колективів, заколядувати мали змогу й канівська дітвора та всі бажаючі. Заспівавши, кожен отримував солодку винагороду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Друк статті