Канівський міський голова Ігор Ренькас закликає боржників розрахуватися за тепло


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Восени минулого року ЗМІ не переставали говорити про проблеми з запуском опалювального сезону в низці населених пунктів України. Що й казати, у тій же Смілі Черкаської області було запроваджено надзвичайний стан. У місті з 80-тисячним населенням без тепла залишилися житлові будинки, лікарні, дитячі садки та школи. Усе - через борги теплопостачальної компанії перед НАК «Нафтогаз України».

У Каневі на перший погляд все відбулось немов само собою. Однак цьому передувала спільна напружена робота колективу комунального підприємства теплових мереж і профільних управлінь виконавчого комітету Канівської міськради: реструктуризувалися борги за газ попередніх періодів, вишукувалися варіанти розрахунків, готувалося обладнання і мережі до опалювального сезону. Всі злагоджено працювали на один результат: створити комфортні умови для канівців, що й дозволило своєчасно подати тепло до осель жителів міста.

Однак сьогодні умови роботи поставлені так, що є гроші – є газ для котельні. Немає грошей – немає газу. Нагадаю, у 2017 році ми вже мали змогу відчути, як це залишитися серед зими без теплопостачання. Через заборгованість Канів не отримав номінації – дозволу на використання газу від НАК «Нафтогаз». Як результат свою роботу зупинили дві котельні. Без тепла опинилися жителі багатоповерхівок, студенти Канівського коледжу культури і мистецтв та вихованці дитсадка «Зайчик».

Тоді проблему вдалося вирішити в стислі терміни. Утім, сьогодні проблема значно серйозніша. Станом на 1 січня ц.р. Канівському КПТМ заборгували: населення - 11 888 986,52 грн.; бюджетні організації – 5 439 300,30 грн., інші споживачі – 696 088,11 грн. Окрім того, борг перед тепломережею росте за рахунок невиплаченої компенсації за субсидії в розмірі 5 078 141,28 грн. та пільги в розмірі 569 357,52 грн.

Не отримуючи надходжень, підприємство не має коштів, аби оплатити газ для роботи котелень. Так, станом на 1 січня ц.р. борг Канівського КПТМ перед НАК «Нафтогаз України» за опалювальний період 2018-2019 рр. становить 13 848 403,52 грн.

Звертаюся до всіх канівців з проханням відповідально поставитися до оплати послуг за теплопостачання. Я розумію, що їх вартість стала невимовно дорогою. Але саме від нас залежить, чи отримає Канів наступного разу номінації на газ. Давайте разом дбати про тепло та затишок в наших домівках і не допустимо повторення історії Сміли в нашому місті.

Канівський міський голова Ігор РЕНЬКАС

  Друк статті