Канів відзначив День захисника України та День українського козацтва


Повернутись

З нагоди Дня захисника України в місті Каневі відбулася низка заходів. В усіх начальних закладах міста напередодні свята пройшли урочисті лінійки, класні години, у бібліотеках шкіл влаштовано тематичні виставки.    13 жовтня військовослужбовців Канівського військового комісаріату зі святом привітав виконуючий обов’язки міського голови Святелик В.І.

Цього ж дня у Шевченківському національному заповіднику відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Кириленка В.А. У складі комісії в роботі взяли участь Міністр молоді та спорту України Жданов І.О., а також   заступники міністрів: молоді та спорту Ярема О.Й., інформаційної політики України Біденко А.І., культури Карандєєв Р.В. та інші, голова обласної державної адміністрації Ткаченко Ю.О., заступники голів Донецької та Чернігівської обласних  державних адміністрацій, представники громадських організацій національно-патріотичного спрямування. На засіданні була присутня заступник міського голови Матінова Н.А. В ході засідання Міжвідомчої комісії було обговорено питання розроблення та удосконалення нормативно-правової бази у сфері національно-патріотичного виховання; інформаційного забезпечення та практичні аспекти впровадження національно-патріотичного виховання на регіональному рівні.  Перед     початком       засідання Віце-прем’єр-міністр України Кириленко В.А. та голова обласної державної адміністрації Ткаченко Ю.О.  вручили державні відзнаки «Холодний Яр» учасникам АТО, серед яких був і канівець Очеретяний Вадим.  Також  голова обласної адміністрації вручив почесні відзнаки «Відмінник захисту Вітчизни» учням загальноосвітніх шкіл та студентам перших курсів ВНЗ, в тому числі двом канівським учням: Жиліну Олександру (ЗОШ №4) та Ромашко Максиму (ЗОШ №3).

В другій половині дня у міському будинку культури за участю учнів старших класів канівських шкіл, військовослужбовців, волонтерів   відбулося урочисте привітання з Днем захисника України та вручення відзнак демобілізованим  учасникам АТО, а також  тим, хто допомагає  українській армії та родинам учасників АТО.  Для участі в заходах   було запрошено творців  документального фільму, який став переможцем   І Канівського  міжнародного кінофестивалю. Організатори кінофестивалю передали митцям Гран-прі та сертифікат на 12 тисяч гривень. Завершився захід демонстрацією фільму  - переможця  фестивалю «Добровольці божої чоти».

14 жовтня біля пам’ятного знаку Івану Підкові відбувся молебен, покладання квітів та мітинг з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва.  Учасники заходів відвідали та поклали квіти до пам’ятних знаків «Захисникам Вітчизни»,    Героям Небесної сотні, до Меморіалу Слави та до могил загиблих канівців Петрушенка А.С., Чупилки А.М., Перцева О.В.

В честь Дня українського козацтва відбулися також  святкові заходи на території козацького табору ГО «Міжнародний союз козацтва».

  Друк статті