Напередодні Всесвітнього дня заощаджень у місті Каневі пройшла низка заходів з фінансової грамотності учнівської молоді


Повернутись

Вовченко А.Г., керівник напрямку «ЮніорБанк» Черкаського головного регіонального управління, провів декілька занять-експлікацій у Канівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 для учнів 6-9 класів.

У веселому та пізнавальному бізнес-квесті брали участь команди юніорів двох навчальних закладів: Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка та Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. У ході гри потрібно було знайти скарб, доступ до якого відкривався після отримання трьох ключів, після виконання певних операцій усіма членами команди.

Учні побували в офісі Канівської філії ПАТ «ПриватБанк», ознайомилися с банківськими професіями, побачили роботу справжнього банку зсередини, дізналися про інноваційні банківські сервіси, навчилися ними користуватися.

Завершуючим заходом був міський конкурс з курсу «Фінансова грамотність», співорганізатором якого також виступив «ПриватБанк». Команди мали змогу показати не тільки знання з фінансової грамотності, здобуті під час вивчення шкільного експериментального курсу, але й уміння працювати в команді.

Одинадцятикласники продемонстрували свої навички розв’язання кросворда і практичних задач, аналізу сайтів Інтернету з метою виявлення елементів фінансового шахрайства та аналізу фінансово-економічних складових мультфільмів. Цікавими були проекти обох команд щодо впровадження місцевих податків для поповнення бюджету Канева.

Капітани команд змагалися у самопрезентації «мудреца» та «черепахи» стосовно власних прибутків та витрат.

Перемогла команда, яка найбільш точно відповіла на всі запитання та швидко дісталась до фінішу з найбільшою кількістю квест-монет.

Метою заходу було привернення уваги адміністрацій інших навчальних закладів та громадськості міста до вивчення потрібного для сучасної молоді курсу «Фінансова грамотність». У місті курс було введено у 2011 році, як дисципліну за вибором у навчальні плани двох загальноосвітніх шкіл. А, як показало проведене експрес-опитування, 94% респондентів вважають цей курс потрібним для вивчення в школі.

Не можна забувати про фінансову дисципліну, від якої багато в чому залежить тривалість нашого шляху до незалежності від грошей. Якщо ви вмієте цінувати свою працю, поважаєте себе і те, як вам дістаються гроші, ви зможете і економити, і розумно витрачати, а значить - швидше зробите все для того, щоб перейти від активного заробітку, до пасивних доходів. А це значить, що швидше станете фінансово незалежними.

Інформує відділ освіти виконкому міської ради

  Друк статті