Заступник міського голови Наталія Матінова звітувала про свою роботу


Повернутись

Депутати Канівської міської ради заслухали звіт заступника міського голови з виконавчої роботи Наталії Матінової в ході останнього засідання сесії у четвер, 28 березня ц.р.

У звіті йдеться про досягнення Канева у галузях освіти, культури, спорту, медицини, партнерських зв’язків з містами-побратимами та інші питання, якими зокрема, опікується в своїй роботі заступник міського голови.

В ході обговорення депутати порушили питання стосовно запровадження інноваційних методів навчання, пропорційного розподілу фінансування освітніх закладів міста тощо.

Так, Василь Зубко наголосив, що всі батьки хочуть для своїх дітей тільки найкращих умов для здобуття освіти і поцікавився думкою заступника, чи можливо, щоб кожна школа Канева була інноваційною.

- Кожен навчальний заклад обирає собі програму самостійно. У Канівській ЗОШ №4 функціонують початкові класи за проектом «Інтелект України», в гімназії ім.І.Франка – за програмою «Росток», у ЗОШ №3 – «На крилах успіху», в СШ №6 - своя програма, яка передбачає насамперед поглиблене вивчення іноземних мов тощо. На мою думку, всі наші школи сильні і мають потужну освітню базу, - зауважила Н.Матінова.

Натомість депутат і директор Канівської ЗОШ №3 Руслан Чалабієв озвучив, що у зв’язку з запланованим проведенням оптимізації навчальних закладів ситуація серед педагогічних колективів наразі напружена. За його словами, передусім страждають школи, де навчається найбільше дітей.

Слово взяла начальник відділу освіти Надія Голда. Вона нагадала, що на сьогодні освітня субвенція, що виділяється на заробітні плати педагогів з держави, не покриває всі потреби. Відтак, депутати міської ради ухвалили рішення проводити дофінансування.

- Утім, необхідно вишукувати можливості, щоб у новому навчальном уроці - з 1 вересня ц.р. – державної субвенції вистачало на зарплати вчителів без додаткових доплат, - пояснила Н.Голда. - Для цього за нашими підрахунками у кожному класі має бути не менше 25 дітей і відповідно від кількості класів вираховується необхідна кількість педагогічних ставок.

Питання фінансування навчальних закладів було вирішено вивчити додатково за участі профільних депутаських комісій із питань планування бюджету та освіти та залученням фахівців області.

Звіт заступника міського голови Наталії Матінової підтримали 22 депутати міської ради, двоє під час голосування утрималися.

  Друк статті