Чергове засідання міського методичного об'єднання вчителі трудового навчання провели в обласному центрі. Оглянули експозиції Черкаського обласного художнього музею, зустрілися з  Ярошенко Павлом Володимировичем, учителем технічної праці Черкаського колегіума "Берегіня". Людиною незвичайної працьовитості, толерантності, відкритим до будь-якої співпраці. Найбільш складним питанням кожного педагога є робота з розвитку творчої особистості, підготовка учнів до олімпіад з предмету. Це і стало предметом обговорення.

Найбільш емоційно насиченою була зустріч із членом Національної спілки художників України, Заслуженим художником України  - Олександрою Теліженко в її майстерні. Ми впевнені, що Олександра Василівна знає про вишивку все: її справжнє призначення, історію розвитку, символіку, сакральний зміст та духовність. Вона багато років працює в царині декоративно-прикладного мистецтва в стилі «етно-модерн». Особливо зворушили слова про орнамент, якій зі слів Олександри Василівни. є нашою прадавнею космічною грамотою. Усіх зацікавила Велесова книга "Даремно згадали доблесні наші старі часи, бо йдемо куди — невідомо. А так оглядаємось і говоримо, що соромимося  Наву, Праву і Яву знати".

 Олександра Теліженко повідала багато нового і цікавого про вишивку, орнамент, моделювання, технологію створення художнього шедевру.

 Показала останню колекцію етноодягу «Весна –  Літо». Переконала нас в тому, що Митець несе божу місію Творця на Землі, а тому на нього покладена особлива відповідальність. І що тільки “усвідомлення Краси” — шлях до врятування людства, який передбачає всебічно активну позицію, самовіддану працю.

Є над чим задуматися…

Інформує відділ освіти виконкому міської ради

  Друк статті