Кількість хворих на кір зростає, але канівці вперто ігнорують вакцинацію


Повернутись

Останнім часом кількість випадків захворювання українців на кір набула резонансного характеру. Скільки людей захворіло на Канівщині та які вживаються заходи застереження від хвороби обговорювалися в ході проведення прес-конференції у понеділок, 8 квітня ц.р.

У заході взяли участь Канівський міський голова Ігор Ренькас, заступник міського голови Наталія Матінова, головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник, головний лікар Канівського центру ПМСД Наталія Горьова, представники місцевих ЗМІ.

Кір – інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. 

За словами Н.Горьової станом на 1 квітня ц.р. (за три місяці 2019 року) в області зареєстровано 501 випадок захворювання на кір. На території Канева та району – 23. З них - 3 дитини (у с.Степанці віком 7 міс., у с.Хмільна віком 9 міс., у с.Таганча – 17 р.). Для порівняння у минулому році всього було зареєстровано 14 випадків.

- Епідпоріг ми не перевищили, але кількість хворих зростає. У всіх хворих спостерігався середній перебіг тяжкості, лише одна жінка мала тяжку форму, оскільки на час захворювання була вагітною, - коментує ситуацію В.Шапошник.

Починається кір, за словами медиків, як звичайне ГРВІ – підвищується температура тіла, виникає кашель. Опісля з’являються основні симптоми – світлобоязнь, висипи, які розповсюджуються з верхньої частини тіла до низу. 

На сьогодні єдина профілактика захисту від кору – щеплення. Відповідно до календаря профілактичних щеплень проводять його у 1 рік, 6 років, 7-18 років і далі кожні 10 років.

- Для дітей вакцинація є безкоштовною, - наголошує Н.Горьова. – Окрім цього, за кошти бюджетів міста та ОТГ було придбано додатково вакцини для проведення безкоштовних щеплень дорослим. На сьогодні вакцин достатньо. Для проведення щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

Утім, за словами медиків, дедалі більше канівців відмовляються від вакцинації. Вже зареєстровано 118 відмов від щеплення.

- Варто зауважити, що уникають щеплення навіть люди, які перебувають у зоні ризику - правоохоронці, освітяни і навіть медики, оскільки за своєю професією постійно контактують з великою категорією населення, - зауважує Н.Горьова. - Утім, тільки вакцинація – єдина профілактика захворюванню на кір. Навіть вона не дає 100% гарантії, що ви не захворюєте. Однак, перебіг тяжкості буде у легшій формі, без можливих ускладнень і летальних наслідків.

  Друк статті