Команда канівських винахідників посіла ІІІ місце на обласному фестивалі робототехніки


Повернутись

Восени ми писали про те, що в Канівській школі №4 відкрився гурток «Робототехніка». Сьогодні юні винахідники мають перші результати. Так, команда навчального закладу «Sunrise» у складі учнів 7 класів Захара Верби, Єгора Галати, Вадима Рябчуна, Івана Сидоренка і Іллі Гузідарова на чолі із керівником гуртка «Робототехніка» Галиною Журавель взяла участь у Черкаському обласному фестивалі робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019».

Захід проходив у середу, 10 квітня ц.р., на базі Черкаського державного технологічного університету і зібрав 36 команд з усієї Черкащини.

Завданнями фестивалю є розвиток творчого мислення юнацької молоді, зростання винахідницької майстерності, виховання молоді в дусі новаторства та креативності, ознайомлення з новими ідеями та напрямками розвитку робототехніки, сучасними технологіями та стратегічними цілями розвитку суспільства.

З чотирьох конкурсів в програмі заходу канівські роботехніки брали участь у двох номінаціях. Так, на виставці-конкурсі творчих робіт та технічних проектів на основі Arduino та інших комплектуючих команда «Sunrise» презентувала проект «Забезпечення школи міста доступною та чистою енергією». Школярі обґрунтували необхідність забезпечення свого навчального закладу сонячними батареями, який за підрахунками юних винахідників мав би окупитися за 5 років. За цю роботу канівська команда посіла ІІІ місце.

Також юні робототехніки з Канева брали участь у власне перегонах мобільних роботів, які розробили самі діти на основі LEGO та / або Arduino, в результаті яких ввійшли до чвертьфіналу.

- Діти отримали від участі в фестивалі шалений запал, незабутні емоції та мотивацію рухатися вперед. А ще здобули неоціненний досвід. Вони бачили роботи та досягнення інших команд, зокрема, своїх однолітків, безпосередньо мали змогу поспілкуватися з чемпіонами України з робототехніки, - ділиться враженнями директор Канівської школи №4 Ірина Верба та наголошує, що для подальших успіхів необхідно розширювати базу та закуповувати нові комплекти LEGO.

Нагадаємо, робототехніка викладається у Канівській ЗОШ №4 як гурток, який наразі відвідує більше 30 учнів віком 6-12 років.

Здобуткам юних науковців радіє й Канівський міський голова Ігор Ренькас та обіцяє усіляко сприяти розвитку цієї прикладної науки в нашому місті. Так, цього року на придбання комплектуючих для LEGO-класів виділено півмільйона гривень. 250 тис.грн. за умови співфінансування дає область і 250 тис. грн. – з міського бюджету.

  Друк статті