Найближчі 25 років виснаження підземних вод Канева не відбудеться


Повернутись

Запевняють фахівці Канівської філії ТОВ «Клуб сиру».

Нещодавно в канівських друкованих засобах масової інформації було оприлюднено повідомлення про планову діяльність Канівської філії ТОВ «Клуб сиру», яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Реагуючи на відповідне повідомлення, у середу, 24 квітня ц.р., в кабінеті Канівського міського голови Ігоря Ренькаса було організовано зустріч з представниками місцевого підприємства. В ході якої говорили про вплив на екологію від їхнього виробництва, зокрема, про водозабір підземних вод.

ТОВ «Клуб сиру» представляли: директор Канівської філії ТОВ «Клуб сиру» Олександр Танана, провідний інженер з охорони праці Олена Савченко, заступник директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» Богдан Василенко, начальник відділу екології ТОВ «НВП «Укргеологстром» Оксана Луцька. Також у заході взяли участь начальник управління з питань ЖКГ та екології Тетяна Стадник, директор КП «Управління ВКГ» Володимир Цюкало та місцеві журналісти.

Представники друкованих ЗМІ насамперед цікавились, чи не призведе діяльність підприємства до суттєвого зменшення запасу підземних вод, а відтак і проблем канівців з питною водою.

На сьогодні за словами представників підприємства, Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» має на балансі шість експлуатаційних свердловин, глибина яких від 50,0 м до 151,0 м. За останні 5 років проведено цілий комплекс робіт з геологічного вивчення по кожній свердловині і в 2018 році отримано заключення від Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України.

Експерти постановили, що в цілому можна відбирати до 1,92 тис. м3/ добу з усіх свердловин. Найближчі 25 років за такої експлуатації виснаження водоносних горизонтів не відбудеться, жодної шкоди довкіллю не спостерігається. 

Разом з тим у документі наголошено на необхідності проведення регулярного моніторингу за кількістю і якістю відібраної води.

- Для цього підприємство уклало договір з ТОВ «НВП «Укргеологстром». Ми щомісячно беремо аналіз води, проводимо контрольні заміри рівнів підземних вод, - повідомив заступник директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» Богдан Василенко. – На сьогодні максимально допустимого рівня зниження виснаження водоносного горизонту не спостерігається. Тобто експлуатація всіх шести свердловин  є раціональною і не несе негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Директор КП «Управління ВКГ» Володимир Цюкало повідомив, що наразі започатковується облік, в тому числі й Канівської філії ТОВ «Клуб сиру», не тільки по постачанню води, а й по водовідведенню.

Збільшувати забір чи будувати нові свердловини «Клуб сиру» планів на сьогодні не має. У випадку технологічних проблем підприємство має домовленість з комунальним підприємством про підключення до центрального водогону.

  Друк статті