КП «ЖЕК»: змушені підвищити тарифи на 80%, але свою згоду мають дати мешканці


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Канівське комунальне підприємство «ЖЕК» проводить роз’яснювальну роботу щодо необхідності суттєво підвищити тарифи. Своє «так» мають сказати 75% мешканців кожного будинку, який обслуговує КП.

Відповідно до впровадження реформи житлово-комунального господарства, послуги з утримання будинку та прибудинкової території надають  управляюча компанія чи фізична особа-підприємець. У Каневі управителем багатоквартирних будинків стало КП «ЖЕК». У 2017 році підприємство здобуло перемогу в конкурсі. Тоді було затверджено й тарифи для населення на надання відповідних послуг.  

- Минуло два роки. На сьогодні при тому, що 95% людей справно платять за комунальні послуги коштів не вистачає. Тарифи ті ж, а витрати суттєво збільшилися практично на все, - говорить директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких. - Тільки одна мінімальна заробітна плата зросла вдвічі. Якщо раніше двірник отримував 2200 грн. то зараз 4000 грн.

За словами комунальника всі гроші йдуть насамперед на прибирання території, забезпечення освітлення, утримання ліфтів і аварійної служби. На проведення поточних ремонтів коштів немає взагалі.

- Більше того, по деяких будинках ми вже сьогодні працюємо в «мінус», тобто виконуємо роботи фактично в борг. Так, по будинку вул.Героїв Дніпра, 45 у нас наразі -140 тис.грн., по будинку вул.Героїв Дніпра,47 -110 тис.грн. Кошти платників вичерпані, але потекла покрівля чи трубу прорвало в підвалі... Що робити? Звичайно, виїхали, відремонтували і записали, - роз’яснює директор КП «ЖЕК». - Щомісяця на під’їздах ми розміщуємо облікові картки з використання коштів по конкретному будинку, щоб мешканці мали змогу детально ознайомитися, за що саме вони платять.

У середньому комунальники планують збільшити тарифи на 50-80%. Але для кожного будинку тариф буде свій.

- Так, уже розрахували кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території (вул.Шевченка,23). За нашими підрахунками тариф необхідно підвищити на 70%, - говорить керівник управляючої компанії. - Зараз він складає 4 грн., а зросте до 7,30 грн.

Утім, якщо іншим комунальним підприємствам тарифи на послуги для населення затверджуються на засіданні виконавчого комітету, то компанії-управителю (якою на сьогодні є КП «ЖЕК») можна підвищити тарифи лише за згодою самих співвласників будинків – його мешканців.

- Свою згоду на підвищення мають дати не менше 75% власників квартир одного багатоквартирного будинку, - наголошує директор КП.

Процедура передбачає проведення зборів співвласників будинку та письмового опитування.

- Наразі організовуємо проведення зборів із мешканцями кожного багатоквартирного будинку (окрім ОСББ і ЖБК), в ході яких будемо обґрунтовувати необхідність проведення підвищення тарифів. Пояснюватимемо, які ризики за собою несе несхвалення таких кроків, - інформує А.Шацьких. – У разі позитивного вирішення питання з кожною квартирою укладається договір, в якому буде прописано по пунктах всі складові тарифу. Можна прописати все, враховуючи кожен метр труби.

Якщо ж мешканці не погодяться на підвищення, КП «ЖЕК» змушене буде відмовити їм у наданні послуг.

- Насамперед такі будинки чекає відключення від електроенергії в місцях загального користування – на сходових маршах і біля під’їздів. Закономірно стануть і ліфти, які також будуть відключені від електроенергії, - говорить А.Шацьких.

Утім, це лише «квіточки». «Ягідки», за словами комунальників, виникнуть згодом, а особливо відчутними стануть восени під час запуску опалення.

Тут варто наголосити, що на сьогодні завершується процедура списання багатоквартирних будинків з балансу КП «ЖЕК». Відповідне рішення було ухвалено на сесії Канівської міської ради 28 лютого ц.р. Відтак, власниками багатоквартирних будинків є самі його мешканці. І з проблемами, які постануть, якщо тарифи підвищені не будуть, вони можуть залишитися сам на сам.

- Тому питання обслуговування будинків треба вирішувати, не чекаючи аварій і не утворюючи взимку в місті колапс, - наголошує керівник КП. - Сподіваємося, що канівці нас почують і з розумінням поставляться до обставин, які змушують нас іти на непопулярні кроки.

До слова, на сьогодні інших фірм, які б надавали послуги з управління та обслуговування будинків, в Каневі немає. Вихід, щоб зекономити тільки один – обслуговувати свій будинок власними силами, створюючи ОСББ.

  Друк статті