22 травня ц.р. на Тарасовій горі презентують Кобзаря у вишивці


Повернутись

Жителі та гості міста, які підуть покласти квіти на могилу Тараса Шевченка в день перепоховання його праху на Чернечій горі, стануть свідками презентації унікального культурно-мистецького проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Проект був започаткований у березні 2017 року групою активістів-вишивальників з Полтавщини та Канева. Ініціатором проекту став заслужений майстер народної творчості, викладач Гадяцького коледжу культури і мистецтв Григорій Кисіль (на жаль – нині покійний), який власноруч виготовив схеми вишивок образів та афоризмів Кобзаря. Головним координатором стала Катерина Калініченко з Полтави.

Понад рік вишивальники працювали над проектом. Більше чотирьох з половиною мільйонів різнокольорових хрестиків лягло на полотна. У результаті - отримали 75 робіт з портретами та афоризмами Тараса Шевченка.

Втілювали ініціативу 78 майстрів вишивки. З Канева до проекту долучилися шість мисткинь: Віра Носенко, Любов Гамалій, Валентина Учень, Валентина Нікітенко, Людмила Ярошенко, Оксана Золотницька і навіть один чоловік - Василь Ярошенко. В цілому на реалізацію проекту вишивальники використали 36 тисяч метрів ниток «Муліне». 

Вишитий альбом був представлений на виставках в різних куточках України. Подолавши більше семи тисяч кілометрів, виставка презентувалася майже в кожному обласному центрі. В Ужгороді проект назвали «п’ятою подорожжю Тараса Григоровича Україною: три поїздки Кобзар здійснив за свого життя, четвертим був скорботний шлях Великого Поета і Пророка з Петербурга до Канева, до місця вічного спочинку. Тепер же «Вишитий Кобзар» мандрує Україною і з полотен на нас оцінююче дивляться 33 пари Тарасових очей, ніби запитуючи, як ми живемо, що ми робимо…».

Кінцевим пунктом маршруту експозиції стане музей Тараса Шевченка, що на Чернечій горі у Каневі.

  Друк статті