Створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства


Повернутись

Наша країна, як і більшість країн світу, переживає негативні соціальні процеси, які супроводжуються значними кризовими змінами у суспільстві. Одним із таких явищ є домашнє насильство.

За статистикою понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70 % жінок піддаються різним формам знущань і принижень.

Щорічно близько 1500 жінок помирають від рук власних чоловіків, і ця тенденція збільшується за останні три роки. Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50 % - до зловживань наркотиками. Майже 100 % матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей - переважно з неврозами, заїканням, енурезами, церебральним паралічем, порушенням психіки.

На виконання Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», розпорядженням міського голови від 14.05.2019 року № 194-р створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Мобільна бригада працюватиме при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі Центр). Метою діяльності спеціалізованої служби підтримки осіб є надання соціально-психологічної допомоги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв’язку, з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання (перебування) постраждалих осіб чи іншого вказаного ними місця, а також у приміщенні Центру.

Основними завданнями мобільної бригади є:

- надання психологічної допомоги постраждалим особам;

- інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;

- роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;

- провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства,

- формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

До складу мобільної бригади входять фахівець із соціальної роботи та психолог Центру, спеціаліст служби у справах дітей виконавчого комітету Канівської міської ради, дільничний офіцер поліції Канівського відділення поліції Золотоніського відділу Головного управління національної поліції в Черкаській області.

В 2019 році  до Центру надійшло 10 повідомлень про вчинення насильства в сім`ї. За цей період фахівцями надано 2 сім’ям послуги соціального супроводу та 8 сім’ям послуги консультування.

Особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі можуть звернутися за допомогою до спеціалістів мобільної бригади соціально-психологічної допомоги за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 49 (д/с «Казка»), каб. № 22, тел. 3-12-22.

Всі послуги Центру надаються безкоштовно.

Інформувала Валентина Яворська,

директор центру соціальних служб

  Друк статті