Начальник поліції доповідав депутатам про стан криміногенної ситуації в Каневі


Повернутись

В ході останньої сесії Канівської міської ради 30 травня ц.р. депутати заслухали доповідь начальника Канівського віділення поліції Юрія Лугіна про стан криміногенної обстановки на території м. Канева.

Так, протягом чотирьох місяців цього року за словами Ю.Лугіна, до Канівського відділення поліції надійшло 1161 повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, що скоєні на території м. Канева, з них за фактами смертей громадян – 95 повідомлень, за фактами пожеж – 9,  ДТП –  47,  крадіжки – 48, самогубства - 5 та ін.

За результатами розгляду вказаних повідомлень до ЄРДР внесено 126 заяв та повідомлень, з них тяжкі та особливо тяжкі – 25, середньої тяжкості – 56, невеликої тяжкості – 38. З них за фактами смертей громадян (без ознак насильницької смерті) – 11, за фактами крадіжок майна ст. 185 ККУ – 48 (розкрито - 20); за фактом розбійних нападів ст. 187 ККУ – 2  (розкрито - 2); за фактом пограбувань ст. 186 ККУ – 1 ( розкрито); за фактом незаконного заволодіння т/з ст. 289 ККУ – 1 (розкрито); за фактом незаконного поводження зі зброєю ст. 263 ККУ – 2 ( розкрито - 2); за фактом ДТП з потерпілими ст. 286 ККУ – 1; за фактом незаконного вилову риби ст. 249 ККУ – 4 ( розкрито – 4); за фактом нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості ст. 122 ККУ – 1 (розкрито); за фактом нанесення тілесних ушкоджень ст. 125 ККУ - 13 (розкрито - 7); за фактом шахрайських дій ст. 190 ККУ – 14 (розкрито – 2).

Начальник Канівського відділення поліції наголосив, що протягом кількох останніх років з'явилися нові способи шахрайських дій. Широкого розповсюдження набули шахрайства з використанням мережі Інтернет, використанням мобільних телефонів та банківських карток.

Так, 22 квітня ц.р. потерпілою шахрайських дій стала 80-річна жителька Канева. Близько 13-ї години на домашній телефон  зателефонував чоловік, який представився її внуком та сказав, що його автомобіль зламався у дорозі і йому терміново потрібні кошти на ремонт в розмірі 50 000 грн.

Жінка не розбиралася в ситуації, оскілька була переконана, що розмовляє з онуком та поїхала до відділення «Ощадбанку», де перерахувала грошові кошти в сумі 20 000 грн. Як з'ясувалося пізніше, літню жінку ошукали та заволоділи її коштами. За вказаним фактом інформацію внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 КК України.

Одним із основних напрямків роботи Канівського ВП є боротьба із незаконним обігом наркотичних засобів, так протягом 2019 року працівниками Канівського ВП задокументовано 9 фактів незаконного зберігання наркотичних засобів. Злочини даної категорії стають більш небезпечними оскільки з'явлюються  факти зберігання «важких» наркотичних засобів таких як метадон. Крім цього виявлено факт надання місцевим жителем приміщення для виготовлення та вживання наркотичних засобів. Дану особу притягнуто до кримінальної відповідальності за ознакми кримінального правопорушення передбаченого ст. 317 ККУ.

В ході проведених оперативно-розшукових заходів та слідчих дій Канівським відділенням поліції розкрито 48 кримінальних правопорушень та за вказаними фактами справи направлено до Канівського міськрайонного суду для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.

Поряд з розкриттям кримінальних правопорушень Канівським ВП здійснювалися заходи про попередження та припиненню адміністративних правопорушень. Зокрема, в ході проведеної роботи виявлено 310 адміністративних правопорушень та складено аналогічну кількість протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, зокрема:

 • ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) – 36;

 • ст. 178 КУпАП (розпивання пива, алк.напоїв у гром.місцях) – 62;

 • ст. 175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) –58;

 • ст. 184 КУпАП (невик.батьками обов'язків щодо виховання дітей) – 5;

 • ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім'ї) – 5;

 • ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство) – 11;

 • ст. 122 КУпАП (перевищення водіями тз встановлених обмежень шв.руху та порушення інших ПДР) – 10;

 • ст. 124 КУпАП (порушення пдр, що спричинило пошкодження транспортних засобів) – 14;

 • ст. 126 КУпАП (керув. т.з. особою, яка не має відп.документів) – 37;

 • ст. 121 КУпАП (керування водiєм транспортним засобом, що має несправностi) – 12;

 • ст. 51 КУпАП (дрібна крадіжка) – 4;

 • ст. 44 КУпАП (зберігання наркотичних засобів в невеликих розмірах) – 6;

 • ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) – 2.

  Друк статті