Близько 70 канівців об’єдналися в спільній молитві на Молитовному сніданку


Повернутись

Перший Молитовний сніданок за участі представників усіх християнських церков міста та району пройшов у Каневі. Захід відбувся у четвер, 4 липня ц.р., в приміщенні КП «Авто-Ріка» за організації Міжконфесійної ради християнських церков м.Канева та Канівського району.

Молитовні сніданки за участю представників релігійних організацій, державних діячів, політиків, урядовців, бізнесменів є традиційними у багатьох демократичних країнах. Вісім років поспіль такі заходи проходять в Україні. У Каневі молитовний сніданок відбувся вперше. 

Спільно помолитися за Україну зібралося близько 70 учасників – представників влади, громади та духовенства Канівщини. В ході зустрічі присутні виголошували промови, закликаючи до єдності заради миру в Україні, молилися за припинення війни, за розвиток рідної Батьківщини.

- Людина, яка не має духовних орієнтирів, раз по раз стає об’єктом для маніпуляцій. Тому саме сьогодні, коли наша держава переживає не найкращі часи, зростає роль церкви, яка виконує важливі соціальні функції, проголошуючи цілі та регулюючи ставлення людей то святого. А це у свою чергу впливає на поведінку людей, формує певні погляди, діяльність, відносини та інституції, - від імені виконавчого комітету Канівської міської ради до присутніх звернулася заступник міського голови Наталія Матінова..

Вона відзначила роль релігійних громад у роботі з учасниками АТО/ООС, внутрішньо переміщеними особами та молоддю, їх допомогу продуктами харчування, речами першої необхідності, та, звичайно, добрим словом.

- Саме церква повинна стати цим місцем, де формуються соціальні цінності та підвищується почуття соціальних обов’язків. Без співпраці з церквою неможливо побудувати громадянське суспільство та досягнути консолідації демократичної системи, - наголосила Н.Матінова та висловила пропозицію міського голови Ігоря Ренькаса щодо утворення при виконавчому комітеті Канівської міської ради координаційного-дорадчого органу – Ради представників релігійних громад міста Канева – задля можливості більш тісної співпраці, обговорення важливих питань громади та прийняття виважених рішень.       

На завершення усі присутні погодилися на необхідності проведення таких заходів регулярно, адже на сьогодні існує велика потреба в об’єднанні заради духовного спілкування представників релігійних громад, влади, громадських організацій, небайдужих громадян.

  Друк статті