Пенсійний фонд наголошує, що від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії!


Повернутись

 

Принцип прямої залежності розміру пенсії від здобутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені внески, регламентовано Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII. Від тривалості страхового стажу також залежить розмір допомоги по безробіттю та лікарняних, що нараховуються у передбачених законодавством випадках.

Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.

Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески на суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок.

Варто знати: якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані під час обчислення страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде врахований для розрахунку розміру соціальних виплат.

За матеріалами Головного управління ДФС у Черкаській області заборгованість зі сплати єдиного внеску в м. Каневі  та Канівському районі на 01.07.2019 становить  6514,7 тис. грн, у тому числі 31 юридична особа має заборгованість 713,6 тис.грн., 600 фізичних осіб-підприємців – 5801,1 тис. грн. Найманим працівникам роботодавців-боржників через несплату єдиного внеску не враховано до страхового стажу від 1 місяця до 7 років роботи.

Найбільшими боржниками в м. Каневі  та Канівському районі є:

  1. ТОВ “Шанувальники природи” с. Пекарі – 147,3 тис.грн ;
  2. Канівське районне комунальне підприємство “Райтеплоенергия” с.Пекарі – 42,5 тис. грн ;
  3. ТОВ “Каліспера” м. Канів – 42,3 тис. грн.;
  4. ПП “Інфотекс - сервіс” м. Канів - 31,0 тис. грн.;

Відповідно до чинного законодавства, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків не підлягає списанню та стягується з нарахуванням штрафних санкцій та пені.

Наймані працівники можуть самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем за допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та у разі виявлення порушення своїх страхових та трудових прав повідомляти контролюючі органи.

Пам’ятайте, що вчасно сплачені внески є запорукою соціальної захищеності.

Додатково інформуємо, що на 01.07.2019 заборгованість зі сплати платежів, які адмініструє Пенсійний фонд України, мають 6 платників на суму 427,1 тис. грн. (пільгові пенсії, штрафні санкції, пеня тощо).

Найбільші обсяги заборгованості з платежів до Пенсійного фонду в  м. Каневі  обліковуються за платниками:

– ТОВ Шахтостроймонтаж- 326,5 тис. грн (76,4 % загальної суми заборгованості);

– ТОВ Дніпропетровський експериментальний ремонтно-механічний завод – 90,3 тис. грн. (21,1 %);

  Друк статті