Урочистою пішою ходою канівці відзначили День захисника України


Повернутись

Три свята в один день – День захисника, День козацтва та День Покрови Пресвятої Богородиці – відзначала Україна у понеділок, 14 жовтня ц.р.

У Каневі зранку відбулося покладання квітів до могил загиблих воїнів ООС/АТО. Потому від площі Соборної канівці за участі учасників АТО/ООС, представників виконавчого комітету Канівської міської ради та Канівської РДА, військовослужбовців, Канівської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та інших активістів міста урочистою пішою ходою пройшли до пам’ятного знаку Іванові Підкові.

День захисника – це свято всіх, кому доводилося захищати Україну. Захищати її кордони, її інтереси, її незалежність та благополуччя. У кожного була своя війна і свій фронт.

У цей день канівці згадали всіх, хто у різні часи захищав свою країну. Так, на площі Соборній учасники пішої ходи поклали квіти та вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності та ветеранів Другої світової війни.

Війна в Афганістані 1979-1989 років також закарбована в історії Канева, оскільки багато місцевих хлопців полягло тоді, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Їх також цього дня згадали містяни та поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.

Утім, знає Україна і війну, коли твій ворог невидимий, бо він – це радіація. Аварія на Чорнобильській АЕС змінила долі багатьох українців, в тому числі, і канівців. Багато жителів міста серед перших поїхали ліквідовувати наслідки катастрофи та захищати Україну від ще більшого лиха.

Сьогодні Україна знову у стані війни. На сході вже п’ять років іде операція об’єднаних сил (антитерористична операція). За цей час сотні жителів Канева відправилися в гарячі точки, аби захистити своє і своїх. На жаль, без втрат не обійшлося. Андрій Петрушенко, Анатолій Чупилка, Олександр Перцев, Сергій Кобченко, Олександр Мороз, Іван Григорович, Руслан Конюша, Сергій Михайлик – ці імена назавжди закарбовані на сторінках історії міста як герої-захисники. Пам'ять всіх полеглих в ході військових дій на сході України учасники ходи вшанували біля пам’ятного знаку захисникам.

Потому всі зібралися біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці та пам’ятного знаку Іванові Підкові, де, власне, й відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня захисника, дня козацтва та дня Покрови.

- Ще декілька років тому, наводячи приклади самопожертви захисників України, ми говорили про наших далеких пращурів – славних лицарів Київської Русі та ветеранів Другої світової війни. Війна, що триває більше п’яти років, народила тисячі сучасних героїв. Я схиляю голову перед родинами загиблих земляків, котрі відійшли у вічність, захищаючи незалежність України. Вони ціною власного життя захистили всіх нас. Також ми повинні піклуватись за наших героїв, які пройшли горнило війни і вижили, допомагаючи їм позбутися фізичних і духовних ран, - закликав у вітальному слові Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Поминальну молитву за душі полеглих прочитали священнослужителі всіх конфесій міста.

Також привітав із Днем захисника та Днем козацтва присутніх та вручив грамоти учасникам АТО тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Валентин Сивак.

Продовжилися святкування у парку на набережній Дніпра. Тут, на кіноконцертному майданчику, відбувся концерт «Україна-мати, вмій її захищати» та свято юшки.

  Друк статті