Канівці долучилися до Всеукраїнської акції «диктант єдності»


Повернутись

Традиційно напередодні Дня української писемності та мови Українське радіо проводить акцію «Всеукраїнський диктант національної єдності».

Цьогоріч захід уже в 19-те пройшов у п’ятницю, 8 листопада ц.р.

Канівці також мали змогу перевірити свої знання мови та правопису. У залі засідань будинку рад було організовано пункт прямої трансляції зі студії Українського радіо. З заготовленими аркушами паперу та ручками зібралося до десятка сміливців, серед яких представники виконавчого комітету, місцевого осередку «ВО «Свобода» та жителі Канева.  

Новація цього року – перевірити власну грамотність можна було вже за 15 хвилин після написання.

Подаємо повний текст:

Від бересту – до "цифри"

Сивочолий чернець Нестор, схилившись над столом, пише історію свого народу. Цей епізод, увічнений у мармурі, – красномовне свідчення того, що люди здавна прагнули зберегти інформацію для своїх нащадків. 

Колись історію свого життя наші пращури писали на камені, глині, бересті, потім – на папері, а ще пізніше світ завоювали машинні носії інформації: циліндри Едісона, грамофонні платівки, магнітні стрічки й диски. До речі, прообраз сучасного диска понад пів століття тому розробив В’ячеслав Петров – аспірант Київського інституту кібернетики. 

Нині ж – ера цифрових технологій, що допомагають миттєво надсилати листи за тисячі кілометрів, а через вебкамеру бачитися й спілкуватися з рідними наживо. Власне, цей винахід дає змогу Українському радіо передавати сигнал в різні куточки планети, гуртуючи нас навколо диктанту в День української писемности та мови.

Хоч оцифровування й полегшує нам спілкування, проте живе слово має свою чарівну силу. Справді, дохристиянські пісні "На Івана, на Купала", "Ой весно, весно, днем красна" й тисячі інших дійшли до нас не в глині, бересті чи "цифрі", а через живе слово, що передавали наші предки з уст в уста, єднаючи нас в українську родину.  

  Друк статті