Канівська міськрада схвильована проектом Державного бюджету на 2020 рік


Повернутись

У вівторок, 12 листопада ц.р., депутатів Канівської міської ради терміново скликали на позачергове засідання сесії.

Приводом став поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік, який суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання  послуг громадянам.

Начальник фінансового управління Галина Карпушенко поінформувала присутніх, що 3 роки тому держава ввела зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів, але натомість забрала 15 відсотків сплати ПДФО.

- В наступному році бюджет міста недоотримає близько 10 млн.грн. у зв’язку із завершенням у 2019 році дії норми щодо зарахування до місцевих бюджетів 13,44 відсотки акцизного податку з пального. Проект Державного бюджету передбачає, що в 20-у році цей податок зараховуватиметься до новоствореного державного дорожнього фонду. Відтак, потрібно вимагати повернення ПДФО або акцизу, - наголосила Г.Карпушенко.

Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України в медичному обслуговуванні, соціальному захисті та освіті, Канівська міська рада ухвалила рішення звернутися з озвученою проблемою до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. 29 депутатів, які зібралися на позачергове засідання сесії, одноголосно підтримали проект рішення.

Представники депутатського корпусу закликають «в проекті Державного бюджету України на 2020 рік:

  • підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

  • встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

  • спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

  • забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку;

  • передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я в обсязі не менше 20 млрд грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

Негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року» - йдеться у тексті документу.

  Друк статті