У Каневі відзначили День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


Повернутись

Ліквідатори… Вони не обирали собі цей «фах», не здобували потрібні навики в університетах чи інститутах, не проходили «вишкіл» в спецзагонах. Але 33 роки тому їх покликала країна, аби врятувати світ від непоправного. І вони пішли.

Серед канівців також чимало тих, хто пішов приборкувати «мирний» атом. У суботу, 14 грудня ц.р., в нашому місті традиційно пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Зранку в Успенському соборі відбулася панахида за загиблими та померлими  ліквідаторами-чорнобильцями та молебень за здоров’я живих ліквідаторів. Потому канівці поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Чорнобилю та разом з отцем Юрієм помолилися за всіх постраждалих.

Продовжилися заходи в залі засідань будинку рад. Привітали «чорнобильців» із особливим днем і Канівський міський голова Ігор Ренькас й заступник міського Наталія Матінова.

- В той час, коли шоковані керівники України і всього Радянського Союзу намагалися усвідомити масштабність аварії на станції вже відбувались події, які призупинили розвиток техногенної катастрофи. Минають десятиліття, але ми пам’ятаємо про загибель працівників станцій, про жертовний подвиг пожежників, про сотні й тисячі простих людей різних професій, які живим щитом стали проти смертельного «вулкану», - наголосив І.Ренькас. - Вже з перших днів аварії сотні жителів Канева були направлені для виконання робіт по її ліквідації. Водії вантажних автомобілів, автобусів, оператори спеціальної будівельної техніки, зварювальники, бетонярі та інші. Жодної інформації про відмову наших земляків від відряджень на території густо засіяні смертельним пилом немає. Тож згадаймо їх усіх поіменно та вшановуймо подвиг ліквідаторів не тільки сьогодні, а й завтра, післязавтра… Завжди!

Долучилися до слів подяки та привітань представники Канівського військкомату Валентин Сивак і Роман Кучеренко та голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Демиденко. Також канівські ліквідатори цього дня були відзначені грамотами міського голови та пам’ятними медалями «Мужність. Гідність. Честь - Чорнобиль 1986».

 

 

  Друк статті