Канів - Хелмно: кілометри дружби. Канівська делегація відвідала польське місто-побратим


Повернутись

На початку березня делегація у складі координаторів роботи за напрямками партнерської співпраці між містами Канів та Хелмно (Республіка Польща) на чолі із заступником міського голови Наталією Матіновою відвідала польське місто-побратим.

Відбулися зустрічі з Бурмістром Хелмна Артуром Мікєвічем та його заступником Пьотром Муравським, в ході яких підтверджено двосторонні наміри та бажання наших міст до продовження та розвитку партнерських відносин, які принесуть користь обом сторонам. Відповідно до Угоди про партнерські зв’язки, продовжуватимуться обміни у сферах: освіти, культури, спорту, обміну інформацією. А також заплановано розширення співпраці за рахунок нових напрямків, як то: ревіталізація та захист культурної спадщини, економіка та управління міським простором, організація збору та утилізації відходів, соціальна робота з сім’ями.

Відбулися зустрічі з депутатами міської ради Хелмна на чолі з головою Ради депутатів Войцеком Стчелєцким, в ході  яких канівська делегація представила презентацію про наше місто, а також поділилася досвідом партнерських зв’язків Канева з європейськими містами-партнерами.

Окремо слід відзначити, що в ході зустрічі, яка відбулася із Старостою Хелмінським Здзіславом Гаманскі та головою ради депутатів повіту Янушем Блажеєвичем, виникли плани щодо встановлення партнерських відносин між Канівською об’єднаною громадою та Хелмінським повітом. Майбутня співпраця може розвиватися у сферах освіти – на рівні ліцеїв та коледжів, обмінів досвідом у сфері місцевого самоврядування, культурних обмінів та інших. Маємо надію, що ці плани буде втілено у Договір про співпрацю.

В ході візиту делегація міста Канева відвідала навчальні заклади Хелмна, а саме: школу №4,  на базі якої минулого року реалізовано польсько-український проєкт  за участі учнів та педагогів Канівської школи №6; заклад освіти – училище та професійний коледж; Хелмінську музичну школу. Ці три заклади мають різне підпорядкування та джерела фінансування: школа подставова №4 утримується коштами міського бюджету, училище та професійний коледж – за рахунок Хелмінського повіту, а музична школа – коштом держави через Міністерство культури. Незважаючи на різні рівні фінансування, усі ці заклади мають гарну матеріально-технічну базу, сучасне обладнання  та матеріали. Учні та вихованці мають можливість отримувати якісні знання та розвивати свої здібності і таланти. 

Відвідування Хелмінського будинку культури залишило незабутні враження від знайомства з сеньйорами – учасниками Університету третього віку, які, попри вік, залишаються молодими і енергійними.

Пізнавальним і цікавим став візит до Центру надання соціальних послуг мешканцям Хелмна. Місто має гарний досвід у цій сфері і представники соціальних служб готові ділитися ним.

Члени делегації побували в управлінні освіти, де його очільниця Магдалена Людвіковська ознайомила з роботою підрозділу, а також відбувся цікавий діалог з питань управління навчальними закладами. Польща нещодавно пройшла шлях реформування галузі освіти, тому має великий досвід у цій сфері.

Окрім офіційних зустрічей, канівська делегація мала можливість неформального спілкування з керівництвом міста, депутатами міської ради, представниками різних служб під час різноманітних заходів та екскурсій. Цікавою стала поїздка до міста Торунь, під час якої було оглянуто видатні історичні місця міста, в тому числі, пов’язані з іменем Коперника.

Всі члени канівської делегації: Наталія Матінова, Олена Жорнова, Наталія Внукова, Валентина Яворська, Людмила Салтикова висловлюють щиру вдячність Уряду міста Хелмно і особисто пану Бурмістру Артуру Мікєвичу, а також нашій землячці Вікторії Гаєвській – працівниці управління освіти міста, та директору Європейського центру обмінів молоді Монікі Родзік за бездоганну організацію нашого перебування у Хелмно.

Висловлюємо свою подяку директору школи №4 Анні Кордовській, директору Хелмінської музичної школи Мечиславу Желязко, директорові коледжу Дороті Жулевській, начальнику управління освіти Магдалені Людвіковській, а також усім, хто радо зустрічав нас у Хелмно.

Окрема подяка депутату Хелмінської міської ради Мареку Гембка, який після візиту до Канівської школи №4 у серпні 2019 року перейнявся питанням щодо забезпечення навчального закладу комп’ютерною технікою та по приїзді до Хелмна організував збір коштів для її придбання. Зібрані польською стороною кошти будуть передані Канівській школі №4 після відновлення навчання.

Маємо надію на те, що такі зустрічі представників партнерських міст матимуть гарне продовження та сприятимуть розвиткові наших відносин, які переростуть у справжню дружбу.

P.S. Після завершення 14-денного терміну, який минув з часу повернення делегації до Канева, всі її члени почуваються добре, симптомів коронавірусної інфекції не виявлено.

Наталія Матінова

  Друк статті