Електронний запис на прийом та подача заяв до Канівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет


Повернутись
Міністерство юстиції України запровадило пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет та здійснюється попередній електронний запис на прийом (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) до відділів державної реєстрації актів цивільного стану та надання консультацій фахівцями відділів ДРАЦС.
Веб-портал є офіційним сервісом щодо подачі заяв або звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та є доступним усім користувачам мережі Інтернет.
З використанням даного веб-порталу Ви можете подати до Канівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області  наступні заяви:
- про державну реєстрацію шлюбу;
- про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;
- про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей;
- про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України;
- про зміну імені;
- про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;
- про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
- про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.
 Також, з використанням функціональних можливостей веб-порталу Міністерства юстиції України, в особистому кабінеті Ви зможете:
- зареєструватись, шляхом заповнення електронної реєстраційної форми;
- заповнити звернення для заяви на отримання документів про державну реєстрацію актів цивільного стану та реєстрацію актів цивільного стану;
- надіслати скановані копії документів, необхідних для роботи спеціалісту відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
- обрати зручний час та дату проведення державної реєстрації актів цивільного стану;
- здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
- отримати он-лайн консультацію спеціаліста відділу державної реєстрації актів цивільного стану з будь-якого питання, що належить до його компетенції.
Для он-лайн-реєстрації потрібно зайти на веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (dracs.minjust.gov.ua [2]) і зареєструватися. Для цього треба ввести логін та електронну адресу, на яку надійдуть логін і пароль, що будуть ключем-входом в особистий кабінет заявника. У своєму кабінеті ви отримаєте доступ до заповнення реєстраційних форм і заяв у сфері реєстрації актів цивільного стану. Зазначені заяви в обов’язковому порядку повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи або бути підписаними під час особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану протягом трьох днів, з дня подачі заяви.
Необхідно зазначити, що механізм подання фізичними особами до відділів заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану з накладенням електронних цифрових підписів або звернень щодо формування таких заяв через мережу Інтернет визначає Порядок роботи веб-порталу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”, а дії працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану регламентуються Порядком розгляду відділами державної реєстрації актів цивільного стану – учасниками пілотного проекту заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, поданих через мережу Інтернет, які затверджені наказом Міністерства юстиції України від 09.07.2015 № 1187/5.
Скориставшись вищевказаними послугами, Ви маєте хорошу можливість вирішити питання, пов’язані з діяльністю відділів державної реєстрації актів цивільного стану, заощадивши свій вільний час.
 Канівський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.
  Друк статті