Пам’ять про воїна-«афганця» у серцях канівчан


Повернутись

5 січня ц.р. у клубі-музеї «Ветеран» було проведено вечір-спогад з нагоди вшанування пам’яті воїна-«афганця» лейтенанта Павла Корчаки, який загинув в Афганістані, виконуючи інтернаціональний обов’язок.

Перед початком заходу його учасники поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-«афганцям» в Сквері воїнів-інтернаціоналістів.

На заході були присутні міський голова Ігор Ренькас, голова районної ради Сергій Геращенко, військовий комісар, підполковник Віталій Орел, представники освіти та культури Канівщини, представники громадських організацій. Почесними гостями заходу стали: однокласниця Павла – Юлія Пікула, його товариш Євген Касіч-Пилипенко, воїн АТО Сергій Білянський, який проходив службу в Кіровоградській бригаді спеціального призначення, яка формувала батальйон спецназу, в якому служив П.Корчака.

 

За кошти ветеранів-«афганців» при підтримці депутата обласної ради, керівника Канівської спілки ветеранів Афганістану Анатолія Сахна було видано інформаційний буклет про проведення щорічного пам’ятного міськрайонного волейбольного турніру  пам’яті воїна-«афганця», лейтенанта Павла Корчаки серед учнів загальноосвітніх шкіл міста і району, започаткованого в 1988 році. Буклети були передані в користування навчальних закладів міста, району та бібліотек.

Директор Клубу-музею ветеранів війни і праці Володимир Балан ознайомив з пам’ятними сторінками життя Пала Корчаки, як було започатковано і проводились міськрайонні волейбольні турніри.

 

Далі слово було надане Юлії Пікулі, яка за однією партою не один рік сиділа з Павлом, вона ділилася спогадами про свого товариша, якого дуже любили і поважали однокласники за вміння цінувати дружбу, прийти на допомогу ближньому, ініціативність у проведенні різних заходів. Пригадала вона, як учні їхнього класу стали переможцями районного і міського спортивного змагання, капітаном загону якого був Корчака і з якою радістю вони їхали на обласні змагання. Пригадувала і студентські часи адже як і Павло навчалася в Києві і підтримувала з ним зв’язки, саме там і дізналася  про те, що найкращий товариш подав рапорт на службу в Афганістан.

У своєму виступі воїн АТО Сергій Білянський зазначив, що для нього велика честь служити в військовій частині, де проходив службу Павло Корчака. Пригадав, як про нього добре відгукувались військові, називали його «щасливчик», адже коли він водив групу на бойові операції усі повертались живими, не підвів він і проводивши свою останню операцію, прикривши собою від численних куль бойового товариша.

Директор гімназії ім.І.Франка Ольга Ліворук і директор Литвинецької ЗОШ  Любов Басиста зазначили, що в школах проводиться робота з патріотичного виховання молоді на славних сторінках героїчного минулого.

У виконанні заступника Канівської спілки «Союз ВДВ» Сергія Вдовиченка прозвучали пісні, народжені афганською війною.

 

Інформує науковий співробітник Клубу-музею «Ветеран» Юлія Задорожня

 

  Друк статті