159 років тому Тарас Шевченко назавжди повернувся в Україну

22 травня – особливий день для всіх українців, адже саме цього дня 159 років тому Тарас Шевченко назавжди повернувся в Україну. У Каневі, на Чернечій горі, відбулося його перепоховання. З цієї нагоди щороку у ці дні в Каневі відбуваються особливі пам’ятні заходи, однак цього разу у зв’язку з карантином та погодними умовами, вони проходили за участі обмеженої кількості людей, а подолали «останній шлях Кобзаря» лише найвитриваліші.

Традиційно зранку в Успенському соборі відбулася урочиста панахида. Нагадаємо, саме в цьому храмі у 1861 році стояла домовина з тілом поета перед перепохованням.

Вшанувати пам'ять Кобзаря прибули Канівський міський голова Ігор Ренькас, голова Черкаської ОДА Роман Боднар, голова Черкаської облради Анатолій Підгорний, голова Канівської РДА Юрій Розе та інші. Вони поклали квіти до могили Тараса Шевченка, отець Сергій Нікітін провів поминульну панахиду.

- Сьогодні ми прийшли до Шевченка. Ми забрали його з петербурзького «болота» і повернули в Україну. І саме Канів його прийняв, і взяв на себе цю відповідальність. 159 років тому у цей день тут так само звучала молитва. Канівські священники проводили Тараса Григоровича в останню дорогу. Відтоді Канів став для українців своєрідним Єрусалимом. Сьогодні сумний, але водночас світлий день – день повернення Шевченка в Україну, - наголосив перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий.