День Соборності України: 100 найактивніших канівців з’єднали лівий і правий береги Дніпра під час акції «Ланцюг єднання»


Повернутись

З нагоди Дня Соборності України у неділю, 22 січня ц.р., в Каневі відбулися урочисті заходи.

Зранку за участі заступника Канівського міського голови Наталії Матінової, в.о. керуючого справами виконкому Володимира Святелика, голови Канівської РДА Дмитра Шелеста та працівників структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради відбулось покладання квітів до могили Тараса Шевченка, пам’ятних знаків Олексі Гірнику, Вячеславу Чорноволу та до пам’ятника Небесній сотні – усім тим, хто віддав свою творчість, свій труд і своє життя заради України, її незалежності, самобутності і її соборності.

Користуючись нагодою, делегація оглянула презентовану в музеї Т.Шевченка виставку, присвячену Дню Соборності України.

- Цього дня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Для України, яка після першої світової війни перебувала в процесі державотворення, ця подія стала знаковою. Цей рік особливий для нашої держави ще й тим, що Президент України оголосив 2017-й рік Роком Української революції 1917-1921 років, - поінформувала завідувач науково-дослідним відділом охорони пам’яток, культури та природи Шевченківського національного заповідника Віта Дзима. - Тарасова гора, могила Тараса Шевченка – особливе місце в історії України. Місце, де ми відчуваємо слово Шевченка, його одвічні заповіти, в яких він звертається згадати хто ми, чиїх батьків діти… Закликає до миру, єднання, соборності і незалежності. Словами Шевченка починалася революція Гідності, зі словами Шевченка воїни, захищаючи незалежність України, ідуть у бій сьогодні.

Опісля на Соборній площі відбувся урочистий мітинг. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх тих, хто в різні часи і різні віки віддавав своє життя за Україну.

- Сьогодні ми зібралися тут, на Соборній площі, щоб спільно з усією Україною відзначити День Соборності України, день єдності країни, який в світлі трьох останніх років набув особливого значення, - зауважила заступник Канівського міського голови Наталія Матінова. - Ми сьогодні тут для того, щоб вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, які загинули боронячи гідність України, щоб вшанувати пам'ять героїв, які захищають, боронять територіальну цілісність України на сході сьогодні. Я вірю в те, що подвиги тих, хто відав найцінніше за єдність і незалежність України, не будуть забуті, що їх жертовність буде достойно пошанована державою й суспільством.

О 12-й годині найактивніші канівці зібралися на мосту через греблю Канівської ГЕС, щоб утворити символічний «живий Ланцюг єднання» лівого і правого берегів Дніпра. Взяти участь у патріотичній акції прийшло близько ста осіб.

 

Фото: Олександр Вавілкін

  Друк статті