У Каневі зросла кількість випадків домашнього насильства

Півроку карантину, спричиненого боротьбою з пандемією коронавірусу, спровокували збільшення випадків насильства в сім’ї.

Про це поінформувала заступник міського голови Наталія Матінова в ході останньої апаратної наради Канівського міського голови Ігоря Ренькаса з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та директорами комунальних підприємств міста у п’ятницю, 17 липня ц.р.

- На сьогодні вже маємо 24 повідомлення про вчинення подібних випадків. Для порівняння – таку цифру мали за увесь минулий рік. Тобто кількість випадків зросла вдвічі, - наголосила Н.Матінова. – Ми пов’язуємо негативну тенденцію з пандемією коронавірусу та зумовленим карантином, коли півроку люди перебувають вдома. Це свідчить, що нашу профілактичну роботу в цьому напрямі потрібно продовжувати і посилювати. Так, днями з цього приводу збиралася координаційна рада щодо протидії насильству.

Насамперед викликає хвилювання за дітей у сім’ях, які перебувають у тяжких сімейних обставинах. Так, за минулий рік батьків трьох дітей, які проживають на території Канівської ОТГ, позбавили батьківських прав. Утім, сьогодні законодавство пропагує передусім, щоб дитина залишалася в сім’ї.

- Немає більше такого терміну як «забрати дітей». Це – наші діти. Діти нашої громади і залишитися вони мають в громаді. Ми всі разом зобов’язані зробити максимум, щоб вони мали щасливе і безпечне дитинство, - наголосила директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Яворська. – Тому найважливіше - виявляти такі сім’ї на якомога ранньому етапі і працювати з ними, залучивши всі профільні відділи.